مدیر جهاد کشاورزی نکا:

30 نانوایی نکا پایش شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران:

رصد و پایش و نظارت بر واحدهای نانوایی در مازندران باید بیشتر شود

حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران بر رصد، پایش و نظارت بر واحدهای نانوایی در مازندران تاکید کرد و گفت: فرمانداران باید پایش بیشتری از واحدهای نانوایی داشته باشند. ‎
کد خبر: ۱۴۳۷۳۷۳

به گزارش جام جم آنلاین مازندران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از تشدید نظارت ها برای ممانعت از مصرف آرد در بیرون از شبکه خبر داد و افزود: طی هر ماه؛ 1200 تن آرد خانگی بین خانواده های 1000 روستای بدون نانوایی استان توزیع می شود.

حسن خیریانپور با بیان این که مصرف آرد در ۹ ماهه سال جاری در استان معادل ۲۸۲ هزار تن بود، گفت: با هماهنگی فرمانداران و دستگاه های نظارتی از این پس بر توزیع و مصرف آرد خانه پَز مازندران نظارت دوچندان می شود.وی اظهار کرد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای کوهستانی باید مراقبت بیشتری از سهمیه آرد به افراد مشخص شده داشته باشند، در این مناطق حضور دائمی ساکنانی که مشمول آرد یارانه ای می شوند، مسجل نیست و به نوعی آرد برای پخت نان در این روستاها در بیرون از شبکه خرید و فروش می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران، یادآور شد: هر چه جدی تر و بیشتر بتوانیم بر اصلاح ساختار تامین و توزیع آرد و نان متمرکز شویم، از زمینه های فساد و رانت کاسته می شود، مقوله مهمی که دغدغه همگانی است.وی گفت: تخلفات نانوایی ها منبعد با برخورد و کسر سهمیه آرد همراه خواهد بود. معاون استاندار با تاکید بر این که رصد، پایش و نظارت بر واحدهای نانوایی در مازندران باید بیشتر شود، بیان داشت: فرمانداران باید پایش بیشتری از واحدهای نانوایی داشته باشند.

وی به توزیع ۲۲۶هزار کیسه آرد مناسبتی در سال جاری در مازندران اشاره کرد و گفت: توزیع آرد های مناسبتی بر اساس جمعیت منطقه شهری و روستایی و در فصول کشاورزی استان است.خیریانپور، تصریح کرد: در استان مازندران بیش از چهار هزارو ۶۰۰ واحد نانوایی یکی مسوولیت تولید قوت غالب کشور را به عهده دارند و می‌بایست از این یارانه پرداختی دولت محافظت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران، گفت: در دولت سیزدهم در سال جاری ۱۴۰هزارتن انواع محصولات استراتژیک یعنی گندم، برنج، کلزا و سویا با پرداخت ۲۵ هزار میلیارد ریال به صورت تضمینی توسط غله استان خریداری شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها