رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار شد:

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات حوزه سلامت

دادستان همدان با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم حق شهروند ایرانی برای کار در کشور پایمال شود، گفت: پلمب در انتظار واحدهایی است که به جای کارگر ایرانی از اتباع بیگانه استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۱۴۳۶۹۶۶

به گزارش جام جم آنلاین همدان، حسن خانجانی‌موقر در نشست قرارگاه استانی ساماندهی، دستگیری و طرد اتباع غیرمجاز، اظهار کرد: وجود اتباع بیگانه به جهات مختلف از جمله افزایش جرم، خشونت و آسیب‌های اجتماعی و حتی برای اقتصاد یک تهدید است.

وی بیان کرد: برخی کارفرمایان و هر از چند گاهی بنیاد مسکن در استفاده از کارگران بیگانه به جای کارگران ایرانی به دور از نظارت اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و کوتاهی و ترک فعل دیگر دستگاه های متولی، استفاده می‌کنند که این موضوع جرم است.

دادستان همدان تصریح کرد: عدم به‌کارگیری کارگر ایرانی، مخالف سیاست‌های رهبری و اقتصاد کلان کشوری است چرا که آن فرصت شغلی که باید برای شهروندان ما ایجاد شود، توسط اتباع بیگانه از بین رفته است.

خانجانی‌موقر افزود: هر چند ضروری است تا قوانین موجود درباره جرائم کارفرمایان به‌کارگیرنده از اتباع بیگانه اصلاح شود اما آن واحد تولیدی که بر خلاف سیاست‌های کلان کشور تنها به فکر منافع خود است و از کارگر ایرانی استفاده نمی‌کند، بداند که پس از تأیید گزارش از سوی مراجع نظارتی، پلمب در انتظارش خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها