اسدالله ابراهیمی ـ جام جم آنلاین ـ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی ؛ نرخ باسوادی مردم استان در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، ۹۷ و ۱ دهم درصد است.
کد خبر: ۱۴۳۶۰۸۷
نویسنده اسدالله ابراهیمی

صبح امروز ابوالقاسم اکبری، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی در سومین جلسه شورای سوادآموزی استان با بیان اینکه نرخ باسوادی مردم خراسان‌شمالی در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، ۹۷ و ۱ دهم درصد است، اظهارکرد: سال تحصیلی گذشته با رشد ۷ درصدی، ۷۷ درصد از سهمیه ۶ هزار و ۸۰۰ نفری استان محقق شد و امسال سهمیه خراسان‌شمالی برای جذب در مراحل مختلف سوادآموزی ۷ هزار و ۸۰۰ نفر تعیین شده است.

وی با اشاره به اجرای آزمایشی طرح ملی محله محور در سه خراسان‌شمالی، فارس و زنجان گفت: در شهرستان رازوجرگلان، اجرای طرح سفیران سوادآموزی با مشارکت علمای دینی و با هدف سوادآموزی به بانوان خانه دار آغاز شده است.

حسین رسولی، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان‌شمالی هم با اشاره اجرای کلاس گذاری از سوی یک شرکت در سراسر استان و تسهیل نظارت بر فعالیت‌های سوادآموزی، افزود: بازه سنی ۷۰ درصد از سهمیه جذب سوادآموزان در خراسان‌شمالی زیر ۳۰ سال است و اکثر آنها از پدران و مادران کم سواد هستند. / خراسان شمالی ـ خبرنگار جام جم ـ  اسدالله ابراهیمی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها