معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان اعلام کرد:

خوزستان میزبان بیست و سومین رویداد همنا کشور

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

پرداخت تسهیلات ازدواج در خوزستان مطلوب نیست

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بنا شد با پیگیری‌های ستاد و شخص استاندار یک بررسی صورت گیرد که چرا استان خوزستان وضعیت چندان مطلوبی از جهت پرداخت تسهیلات ازدواج ندارد.
کد خبر: ۱۴۳۵۹۲۰

 به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین - خوزستان، وحید یامین پور عصرچهارشنبه 22 آذر ماه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان خوزستان که استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سفر ۲ روزه‌ ام به استان خوزستان، برنامه‌های متنوعی در حوزه جوانان طراحی شده است و با مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان ۲ رویداد را در حال اجرا داریم؛ امروز رویداد آموزشی «همنا» برای سازمان‌های مردم نهاد جوانان در راستای توانمندسازی آنها در اهواز برگزار شد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: همچنین صبح امروز یک نشست مفصل چند ساعته با نخبگان دانش آموز خوزستان و افرادی که در تشکل های دانش‌آموزی فعالیت می‌کنند داشتیم که دغدغه‌های آنها را شنیدیم و در مورد مسائل آنها با هم گفتگو کردیم. بعد از ظهر نیز یک نشست دانشجویی در دانشگاه شهید چمران اهواز داشتیم.

وی ادامه داد: فردا نیز افتتاحیه شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان که در حوزه جهادی فعالیت می‌کنند برای اولین بار برگزار می شود و انشالله این افتتاحیه زمینه برنامه‌ریزی‌های جدید در حوزه‌های جهادی برای سازمان های مردم نهاد جوانان را فراهم خواهد کرد که با محوریت خوزستان صورت بگیرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: همچنین ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست استاندار خوزستان و با حضور مدیران ارشد استان که به نوعی فعالیت آن ها به حوزه جوانان مربوط است برگزار شد؛ در این ستاد به طور جدی مسأله تسهیلات ازدواج جوان‌ها در استان خوزستان پیگیری شد.

یامین پور اضافه کرد: مدیرعامل بانک ملی که دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها در استان خوزستان هستند گزارشی ارائه کرد و ما آماری را که از بانک مرکزی در خصوص خوزستان داشتیم به آن ها اعلام کردیم، بنا شد با پیگیری‌های ستاد و شخص استاندار یک بررسی صورت گیرد که چرا استان خوزستان وضعیت چندان مطلوبی از جهت پرداخت تسهیلات ندارد. هرچند به لحاظ تعداد، استان خوزستان به دلیل جمعیت بالایی که دارد جز ۳ یا ۴ استان اول کشور است و تا پایان آبان ماه بیش از ۳۰ هزار فقره وام ازدواج به جوانان پرداخت شده که مبلغ آن بیش از ۶ هزار میلیارد تومان می شود اما به لحاظ درصد دریافت کنندگان تسهیلات به نسبت متقاضی شرایط خوب نیست.

وی عنوان کرد: از آنجایی که استان خوزستان یک استان جوان است و نرخ ازدواج در این استان از متوسط نرخ ازدواج کشور بالا است تعداد تقاضا برای تسهیلات نیز بالا است بنابراین نیاز است که با هم سقف تکلیفی بانک‌ها را افزایش داده و پیگیری کنیم که در بانک ها کارشکنی‌ها انجام نشود و سخت‌گیری‌های خلاف قانون برای دریافت تضمین صورت نگیرد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان پیگیری خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها را مسئله دیگر پیگیری شده در ستاد اعلام و عنوان کرد: این موضوع و مواردی که رئیس جمهور برای تسریع در ساخت خوابگاه‌های متاهلی دانشجویان در سراسر کشور داد تور داده بودند به طور خاص در چند دانشگاه مثل دانشگاه شهید چمران و دانشگاه علوم پزشکی را با حضور مسئولین امر پیگیری کردیم.

یامین پور با بیان اینکه دستور دیگر ستاد ساماندهی و امور جوانان سامانه کمیته ازدواج شهرستان‌ها بود، تصریح کرد: این کمیته‌ها به ریاست فرماندارهای هر شهرستان انجام می شود تا بررسی کنیم که کجا کم کاری صورت گرفته است، البته ماموریت‌هایی از جمله ارزان سازی ازدواج دارد که به طور مثال یکی از کارهایی که باید انجام دهیم این است که از امکانات دولتی مثل تالارها، اردوگاه‌ها سالن‌های دولتی استفاده کرده و آن ها را در اختیار زوج هایی قرار دهیم که امکان تامین هزینه برگزاری جشن‌های عروسی خود را ندارند.

وی اضافه کرد: موضوع دیگری که در جلسه ستاد در مورد آن بحث شد تاسیس خانه خلاقیت در خانه جوان اهواز بود که امیدوار هستیم با تامین اعتباری که صورت می‌گیرد انشالله نتیجه بخش باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها