رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از غربالگری ۴۵۵ هزار نفر در استان البرز در پویش ملی سلامت خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از غربالگری ۴۵۵ هزار نفر در استان البرز در پویش ملی سلامت خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۵۵۰۳

به گزارش جام جم آنلاین البرز،شهرام صیادی رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز  با اعلام این خبر افزود : از آغاز پویش ملی سلامت در البرز تاکنون،  غربالگری دیابت و فشارخون برای 455 هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال انجام شده است. 

وی افزود: تاکنون 7900 نفر مورد جدید مشکوک به فشار خون بالا و 3313 نفر مورد جدید مشکوک به دیابت و 43000 بیمار با سابقه قبلی فشار خون و 28000 بیمار با سابقه قبلی دیابت شناسایی شده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: شهرستان طالقان باغربالگری 93.7 درصد از جمعیت هدف در اجرای پویش پیشرو است.

وی ادامه داد: مراکز بهداشت غرب کرج با 39.5 درصد، اشتهارد 38.5 درصد و چهارباغ 35.4 درصد غربالگری جمعیت هدف در رده های بعدی قرار دارند.

وی گفت: این پویش در استان البرز در تمامی خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت و توسط تیم های سیار در ادارات، دانشگاه ها، مدارس، مراکز تجمعی در حال اجرا است.

دکتر صیادی جمعیت هدف این پویش را ۱۰۰ درصد افراد بالای ۱۸ سال در مناطق روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و 70 درصد در سایر مناطق عنوان کرد و گفت: انتظار داریم با همکاری سایر نهادها و ارگان ها تا پایان طرح به این هدف دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی و تشخیص زودرس این دو بیماری می‌تواند از ابتلا به سایر بیماری‌ها پیشگیری کند و از ایجاد عوارض دربیماران احتمالی آینده و تحمیل هزینه های درمانی به افراد جلوگیری کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها