لیگ قهرمانان اروپا به حسا‌س‌ترین روزهای خود در مرحله گروهی رسید

منچستر ــ بایرن؛ آخرین فرصت برای تن‌ هاخ

این روزها سخت‌ترین کار دنیا، هوادار منچستریونایتد بودن است. هواداران تصور می‌کردند اریک تن هاخ هلندی قرار است تیمی رویایی برای‌شان بسازد و دوران طلایی سِر الکس بار دیگر تکرار شود.
کد خبر: ۱۴۳۵۴۵۴
 
اما حالا اوضاع و شرایط به گونه‌ای رقم خورده که هر تیمی در لیگ جزیره و اروپا این فرصت را دارد که منچستر را در خانه یا خارج از خانه شکست دهد. نمونه آخرش، بازی همین هفته‌شان در اولدترافورد مقابل بورنموث بود که با باخت ۳ بر صفر شیاطین سرخ همراه شد. بعد از آن بازی، کارشناسان مطرح فوتبال انگلیس همچون گری لینه‌کر این سوال را مطرح کردند: «آیا زمان کنار گذاشتن «تن هاخ» نرسیده‌است؟» 
نگاهی به اوضاع و احوال این روزهای منچستر، نشان می‌دهد این پرسش چندان هم بی‌مورد نبوده‌است. من یو با بازی‌هایی که این فصل انجام داده، دیگر جای هیچ امیدی برایش در لیگ جزیره باقی نمانده‌است. فقط لیگ قهرمانان اروپا می‌ماند که بازی‌های امشب تکلیف این تیم را مشخص می‌کند. شاگردان تن هاخ امشب باید در آخرین بازی مرحله‌گروهی به مصاف بایرن مونیخ صدرنشین بروند. این تیم که حالا با چهار امتیاز در قعر گروه A قرار دارد، برای صعود باید ابتدا بتواند امشب بایرن را شکست دهد و از طرف دیگر امیدوار باشد بازی کپنهاگن و گالاتاسرای با نتیجه تساوی تمام شود. بدترین حالت برای این تیم هم این است که امشب مقابل باواریایی‌ها یا ببازد یا با تساوی بازی را به پایان برساند و در طرف دیگر، بازی دیگر این گروه با تساوی تمام شود که در آن صورت نه به مرحله بعدی می‌رود و نه جواز ورود به لیگ اروپا را به دست می‌آورد. بازی بایرن و منچستر از آن دست بازی‌های به یاد ماندنی در فوتبال اروپاست. این بازی آمارها و رکوردهای جالب توجهی دارد که در ادامه به برخی از آنها نگاهی می‌اندازیم:

۱۲
این دو تیم تا به امروز ۱۲ بار در رقابت‌های اروپایی مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم منچستری‌ها دو و سهم بایرنی‌ها پنج پیروزی بوده‌است. در آمار گلزنی هم بایرن وضعیت بهتری دارد و ۲۰ گل زده و در مقابل منچستر ۱۶ گل به ثمر رسانده‌است.

۳۴
منچستر تاکنون ۳۴ بار در رقابت‌های مختلف اروپایی مقابل تیم‌های آلمانی قرار گرفته که آمار نسبتا خوبی از خودش به جا گذاشته‌است. این تیم در ۱۶ بازی پیروز از زمین خارج شده و در ۱۰ بازی هم نتیجه را واگذار کرده‌است. 

۲۵
با احتساب بازی‌های این فصل، این بیست‌و‌پنجمین باری بود که منچستر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور داشت و از این حیث در بین تیم‌های انگلیسی رکورددار است. رکورددار در این زمینه، رئال مادرید و بایرن مونیخ با ۲۸ حضور هستند.

۰۵
در کنار آمار منفی این فصل منچستر در بیشتر زمینه‌ها، مهاجم نروژی این تیم توانسته یک آمار خوب از خودش به جا بگذارد. 
راسموس هویلند تا به‌اینجا پنج گل زده و در کنار موراتا و هالند فعلا بهترین گلزنان UCL محسوب می‌شوند.

۶۰
بایرن مونیخ تا به امروز ۶۰ بار مقابل تیم‌های مختلف انگلیسی به میدان رفته و ۲۶ پیروزی، ۱۶ باخت و ۱۸ تساوی ثبت کرده‌است. آمار این تیم در بازی‌های خارج از خانه مقابل انگلیسی‌ها هم هشت‌برد، ۹ تساوی و ۹ باخت بوده‌است.

۳۹
بایرن مونیخ یک رکورد عالی در بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان از خودش به جا گذاشته‌است. این تیم در۳۹بازی متوالی در مرحله گروهی این رقابت‌ها نباخته ‌است. آنها دراین مدت ۳۵ بازی را برده و در چهار بازی به تساوی رضایت دادند.

۱۹
با توجه به سابقه بازی هری کین مقابل منچستر، توماس توخل حساب ویژه‌ای روی گلزنی این بازیکن باز کرده‌است. او در زمان حضور در تاتنهام، ۱۹ بازی مقابل شیاطین سرخ انجام داد که ماحصل آن شش پیروزی، سه تساوی و ۱۰ باخت بود. او همچنین توانسته پنج گل نیز به منچستر بزند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها