سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه؛

آماده‌باش ۴۵۰ نیروی راهدار برای بارش‌های فصل زمستان

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از آماده‌باش ۴۵۰ نیروی راهدار برای بارش‌های فصل زمستان در محور‌های استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۵۰۸۸

جام جم آنلاین؛ شهرام کهریزی سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه طرح رسمی زمستانی راهداری با شروع فصل زمستان آغاز شده و به طرح نوروزی در اسفند و فروردین سال آینده متصل خواهد شد، گفت : البته نیرو‌ها و تجهیزات راهداری از ابتدای شروع بارندگی‌های پاییز هم پای کار و آماده بودند.

وی ادامه داد: در قالب طرح زمستانی، آمادگی و استقرار اکیپ‌های راهداری زمستانی در محور‌های استان با اولویت محور‌های پرتردد، محور‌های حادثه خیز و گردنه‌های برف‌گیر را داریم.

 سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه کشیک‌های راهداری در سطح استان مشخص شده است، عنوان کرد: با توجه به فصل زمستان و احتمال وقوع برف و مسدود شدن راه‌ها خصوصا در محور‌های فرعی، آمادگی در تمام شهرستان‌های استان وجود خواهد داشت.

کهریزی از آماده‌باش ۴۵۰ نفر نیروی راهدار در قالب ۴۹ اکیپ برای طرح زمستانی خبر داد و تاکید کرد: ۴۶ راهدارخانه استان نیز آماده و تجهیز شدند و بیش از ۴۴ هزار تن شن و نمک در راهدارخانه‌های استان دپو شده است.

به گفته وی، ۴۸۱ دستگاه ماشین آلات راهداری سبک و سنگین نیز برای فصل زمستان تجهیز و آماده شدند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه رعایت موارد ایمنی برای تردد در محور‌های استان را نیز ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو، چراغ‌های مه شکن و همراه داشتن زنجیر چرخ بسیار ضروری است.

کهریزی از افرادی که در فصل زمستان قصد تردد در محور‌ها را دارند درخواست کرد پیش از آغاز سفر از طریق تلفن ۱۴۱ از وضعیت محور‌ها آگاه شوند و در صورت وقوع برف و کولاک از تردد‌های غیرضروری در محور‌ها خودداری کنند .

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها