به روز رسانی تابلوی سامانه اطفای حریق نیروگاه شهید رجایی
رییس گروه ابزار دقیق معاونت مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی

به روز رسانی تابلوی سامانه اطفای حریق نیروگاه شهید رجایی

معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی

اتصال دوباره واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه شهید رجایی به شبکه سراسری

با اتمام تعمیرات واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه شهید رجایی با توان نامی ۲۵۰ مگاوات، دوباره به شبکه سراسری متصل شد.
با اتمام تعمیرات واحد شماره ۲ بخاری نیروگاه شهید رجایی با توان نامی ۲۵۰ مگاوات، دوباره به شبکه سراسری متصل شد.
کد خبر: ۱۴۳۵۰۶۹

مهرداد نوری- جام جم آنلاین قزوین: جواد دوستی، معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی گفت: در ادامه برنامه‌های تعمیراتی واحد‌های سیزده گانه نیروگاه، واحد شماره ۲ بخاری به ظرفیت تولید ۲۵۰ مگاوات پس از پایان برنامه تعمیرات بازدید دوره ای، به مدار تولید بازگشت.

وی افزود: برای کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی در واحد‌های بخاری و سیکل ترکیبی نیروگاه، هرساله با برنامه ریزی‌های انجام شده، ۱۷ فعالیت تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدید‌های دوره‌ای در ۱۳ واحد بخاری و سیکل ترکیبی انجام می‌شود که واحد شماره ۲ بخاری به ظرفیت تولید ۲۵۰ مگاوات، برای اجرای تعمیرات بازدید دوره‌ای از مدار تولید، خارج شده بود وپس از انجام فعالیت‌های تعمیراتی دوباره به مدار تولید برق برگشت.

دوستی بیان کرد: انجام تعمیرات اساسی الکتروموتور‌ها و پمپ‌های ۶/۶ کیلوولت، بازدید دوره‌ای لوله‌های فشاربالا، تعویض تعدادی از لوله‌های فاینال ری هیت، رفع نشتی از دلتا‌های مربوط به برج خنک کننده اصلی واحد و دیگر اقدامات مرتبط با حوزه‌های الکتریک و ابزاردقیق، از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در این دوره از تعمیرات انجام شد.

وی ادامه داد: فعالیت‌های تعمیرات این واحد، با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و با تکیه بر دانش تخصصی کارکنان معاونت تعمیرات نیروگاه بخار انجام شده است.

معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی گفت: برنامه‌های تعمیراتی واحد‌های نیروگاه شهید رجایی هرساله به منظور کسب آمادگی لازم برای تولید برق در پیک مصرف ماه‌های گرم سال، از پایان شهریور آغاز و تا پایان اردیبهشت سال بعد ادامه می‌یابد.

در ادامه برنامه‌های تعمیرات واحد‌های سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی، هم اکنون واحد شماره سه ۲۵۰ مگاواتی نیروگاه بخار تحت تعمیرات اساسی است که هم زمان واحد شماره دو بخاری نیز تحت تعمیرات بازدید دوره‌ای قرار گرفته بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها