گفت‌وگو با فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا

غرب آسیای جدید به نفع مقاومت به ضررآمریکا

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز درباره رایزنی خود با حسین امیرعبداللهیان اعلام کرد: از ایران خواستم تا از نفوذ خود برای جلوگیری از تشدید (تنش‌های) بیشتر در منطقه استفاده کند.
کد خبر: ۱۴۳۴۱۷۹

به گزارش جام جم آنلاین، «جوزف بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در پیامی در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس اعلام کرد: با حسین امیرعبداللهیان (وزیر خارجه ایران) درباره وضعیت غزه و کرانه باختری گفتگو کردم.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: راه حل مساله فلسطین فقط می‌تواند سیاسی و با تمرکز بر راه حل دو دولت باشد. ما باید از هرگونه گسترش درگیری‌ها منطقه‌ای جلوگیری کنیم.

وی در ادامه نوشت: از ایران خواستم تا از نفوذ خود استفاده و فعالانه برای جلوگیری از تشدید (تنش های) بیشتر در منطقه تلاش کند.

ایران از نفوذش برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه استفاده کند

این در حالیسیت که در گفتگوی ۱۱ آذر ماه سال جاری تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، طرفین در خصوص آخرین تحولات غزه و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان با تأکید بر لزوم توقف جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: ضروری است در اسرع وقت حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه متوقف شود و امکان ارسال کمک‌های بشر دوستانه فراهم گردد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با هشدار نسبت به طراحی و اقدام رژیم صهیونیستی برای کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها از سرزمین خود تاکید کرد: ریشه وضعیت فعلی، ناشی از اشغال و تجاوزگری رژیم صهیونیستی است و در صورت عدم توقف جنایات جنگی رژیم اسرائیل علیه غزه و کرانه باختری، امکان گسترش عمیق دامنه جنگ در منطقه وجود دارد.

امیرعبداللهیان سیاست‌های حمایتی آمریکا را مشوق رژیم صهیونیستی برای تداوم تجاوز نظامی و کشتار غیرنظامیان در غزه و نیز عامل مهمی در تداوم و گسترش جنگ دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از این گفتگو، ضمن اشاره به آخرین وضعیت همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خاطر نشان کرد: این همکاری‌ها در چارچوب فنی و حقوقی تداوم خواهد یافت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
۰
۰
سلام. غیرمسلمانان باید دست از اشغال قدس و مسجدالاقصی بردارند تا مشکلات سرزمین فلسطین
برطرف شود. کسانی که قدس را اشغال کرده اند با اسلام
در ستیزند و تا قدس را رها نکنند کسی نمی تواند کاری
بکند.

نیازمندی ها