اسدالله ابراهیمی ـ جام جم آنلاین ـ معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: کریدور تردد یوزپلنگ آسیایی در میاندشت جاجرم و توران سمنان به انجمن حفاظت گاه‌های خصوصی واگذار می‌شود.
کد خبر: ۱۴۳۴۰۹۳
نویسنده اسدالله ابراهیمی

روح الله لایق با اشاره به اینکه منطقه میاندشت در خراسان شمالی  و توران در استان سمنان زیستگاه گونه یوزپلنگ آسیایی است، اظهارکرد: زیستگاهی میان این مناطق واقع است که یوزپلنگ آسیایی در آنجا تردد دارد و برای حفاظت هرچه بهتر از آن باید سازوکارهای قوی در نظر گرفت.

وی افزود: با پیگیری های جدی که در این راستا انجام شد، مقرر شده تا بر روی این معبر عبور مدیریت یکپارچه ای حاکم شود و در همین راستا مدیریت یکپارچه این منطقه به انجمن حفاظت گاه های خصوصی واگذار می شود و استاندار و ادارات کل حفاظت محیط زیست هر دو استان بر فعالیت این انجمن نظارت جدی خواهند داشت.

لایق ادامه داد: از سوی دیگر این انجمن تخصص خوبی در حفاظت مدیریت حیات وحش و زیستگاه ها دارد.

وی تصریح کرد: در همین راستا قرار بر این است تا تفاهم نامه ای منعقد شود که این تفاهم نامه طی امروز با حضور مسئولان دو استان و سازمان محیط زیست به امضاء خواهد رسید.

گفتنی است میاندشت جاجرم در خراسان شمالی و توران استان سمنان مناطق مولد گونه یوزپلنگ آسیایی هستند./ خراسان شمالی ـ خبرنگار جام جم ـ اسدالله ابراهیمی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها