jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۳۲۵   ۰۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۳

به منظور ارتقای وضعیت تحصیلی فارغ التحصیلان شاغل و به روز کردن دانش آنها، 10درصد از ظرفیت خالی کلاسهای نظری دانشگاه صنعتی شریف به ثبت نام متقاضیان اختصاص می یابد.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت : براساس این طرح آزمایشی ، دانشجویان سایر دانشگاه های کشور نیز می توانند با پرداخت شهریه در کلاسهای دانشگاه شریف حضور یابند و در پایان نیز گواهی گذراندن دروس را دریافت کنند. دکتر علی مقداری بااشاره به آمار 7400نفری دانشجویان این دانشگاه گفت : از 100نفر اول آزمون سراسری امسال ، 95نفر دانشگاه شریف را برای تحصیل برگزیده اند و از 29دانش آموز المپیادی در رشته های فنی - مهندسی و علوم پایه ، 25تن به این دانشگاه راه یافته اند. دکتر مقداری درباره علل فرار نخبگان کشور و آمار آنها گفت : از آمار دقیق آن مطلع نیستم ، اما گمان می کنم اگر نخبگان کشور احساس کنند در سطح همه دستگاه ها شایسته سالاری حاکم است ، قطعا به فکر مهاجرت از کشور نخواهند افتاد. او تاکید کرد: به هر حال یک فرد نخبه تحصیلکرده حاضر نیست مدیریت فردی غیرنخبه را بپذیرد؛ چیزی که متاسفانه در برخی نهادها و دستگاه ها حاکم است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر