jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۳۲۵   ۰۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۳

به منظور ارتقای وضعیت تحصیلی فارغ التحصیلان شاغل و به روز کردن دانش آنها، 10درصد از ظرفیت خالی کلاسهای نظری دانشگاه صنعتی شریف به ثبت نام متقاضیان اختصاص می یابد.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت : براساس این طرح آزمایشی ، دانشجویان سایر دانشگاه های کشور نیز می توانند با پرداخت شهریه در کلاسهای دانشگاه شریف حضور یابند و در پایان نیز گواهی گذراندن دروس را دریافت کنند. دکتر علی مقداری بااشاره به آمار 7400نفری دانشجویان این دانشگاه گفت : از 100نفر اول آزمون سراسری امسال ، 95نفر دانشگاه شریف را برای تحصیل برگزیده اند و از 29دانش آموز المپیادی در رشته های فنی - مهندسی و علوم پایه ، 25تن به این دانشگاه راه یافته اند. دکتر مقداری درباره علل فرار نخبگان کشور و آمار آنها گفت : از آمار دقیق آن مطلع نیستم ، اما گمان می کنم اگر نخبگان کشور احساس کنند در سطح همه دستگاه ها شایسته سالاری حاکم است ، قطعا به فکر مهاجرت از کشور نخواهند افتاد. او تاکید کرد: به هر حال یک فرد نخبه تحصیلکرده حاضر نیست مدیریت فردی غیرنخبه را بپذیرد؛ چیزی که متاسفانه در برخی نهادها و دستگاه ها حاکم است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر