۱۴ زندانی ایرانی محبوس در زندان های عراق به زندان های ایلام منتقل شدند.
کد خبر: ۱۴۳۱۸۳۰

به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ هفتمین گروه از زندانیان از زمان اجرایی شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس، میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق از طریق مرز مهران به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

ظهر امروز، ۱۴ زندانی ایرانی در راستای اجرایی شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق با حضور نماینده وزارت دادگستری، سرپرست زندان‌های استان ایلام، رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری ایلام، دادستان شهرستان مهران و جمعی از مسوولان انتظامی و مراجع قضایی از طریق مرز مهران وارد کشور شده و به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

۱۴ زندانی ایرانی از کشور عراق به زندان‌های ایلام منتقل شدند

این افراد که به دلایل مختلف در کشور عراق به حبس محکوم شده بودند با پیگیری وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه، قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها و بخش کنسولی سفارت ایران در بغداد، برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به زندان‌های استان ایلام منتقل شدند.

بر اساس این گزارش و به نقل از معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، از زمان اجرایی شدن موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق این هفتمین گروه از زندانیان ایرانی است که به کشور ایران منتقل می‌شوند و تا پایان پاییز امسال تعداد دیگری از زندانیان ایرانی محکوم به حبس در زندان‌های ترکیه و ارمنستان به ایران منتقل خواهند شد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها