بسیج عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان ناپذیر دنیاست
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

بسیج عظیم‌ترین قدرت دفاعی پایان ناپذیر دنیاست

فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم تجلیل از قهرمانان کشتی خاطرات جالبی تعریف کرد.
کد خبر: ۱۴۳۱۷۹۴

به گزارش جام جم آنلاین، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تجلیل از قهرمانان کشتی، اظهارداشت: یکی از دل‌نشین‌ترین جلساتی است که فرصت حضور در آن را پیدا کرده‌ام. جامعه ورزشی ایران بخش مهمی از شخصیت کشور ماست. کشور‌ها را همیشه با ستارگان‌شان می‌شناسند، شخصیت‌هایی که نام یک کشور را جهانی کرده و پرچم‌ها را به اهتزاز درآورده تا سرود ملی کشور را طنین‌انداز و بازخوانی کنند.

وی افزود: این‌ها نماینده واقعی و عصاره یک ملت هستند که سازنده بخش مهمی از هویت، شکوه و عظمت شخصیت یک کشور به شمار می‌روند. این‌ها در دیدگاه جهانی فاتحان قله‌های بزرگ هستند و جوانان جامعه دوست دارند در آن موقعیت قرار بگیرند. ورزشکاران محبوب‌ترین اقشار هر جامعه‌اند و با تحمل سختی‌ها، تلاش‌ها و تمرینات، در میدان‌های بین‌المللی می‌درخشند. خیلی از کشور‌ها به واسطه ورزشکاران‌شان در جهان تقدیس می‌شوند.

خاطرات سردار سلامی از جام جهانی ۹۸

سلامی خاطرنشان کرد: وقتی جام جهانی ۱۹۹۸ بود، من در لبنان بودم. هر خانواده آن تیمی را که دوست دارد برنده شود، پرچمش را در خانه‌اش آویزان می‌کند. من در بیروت ۲ پرچم برزیل و ایران را دیدم که مردم آویزان کرده بودند یعنی ورزش تا این حد مرز‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، چون شخصیت‌هایش وسعت جهانی دارند.

از رادیو فوتبال یا کشتی را گوش می‌کردیم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ورزش برای تحکیم دوستی‌ها و نزدیکی ملت‌هاست، تصریح کرد: کشتی در کشور ما و جهان بسیار پرطرفدار است و هیجانات استثنایی دارد. همه اعضای بدن از گوش و بینی گرفته تا گردن و دست و پا، در این رشته درگیرند و باید قوی باشند. شخصیت ورزشکار که آرمانی و فراموش‌نشدنی است. سن ما به افتخارآفرینی پیشکسوتان قد می‌دهد، البته تلویزیون نداشتیم، اما از رادیو گزارش‌های مرحوم عطا بهمنش را می‌شنیدیم و در حالی که در روستا گندم درو می‌کردیم به همراه مرحوم پدرم این گزارش‌ها را گوش می‌کردیم و از پیروزی آن‌ها خوشحال می‌شدیم. 

هرگز پوریای، ولی یا جهان‌پهلوان تختی یا شهدای بزرگ جامعه کشتی و کشور از اذهان دور نمی‌شوند

وی افزود: پیشکسوتان مثل ستاره در آسمان، صورت فلکی شخصیت ایران را ساخته‌اند. هرگز پوریای، ولی یا جهان‌پهلوان تختی یا شهدای بزرگ جامعه کشتی و کشور از اذهان دور نمی‌شوند. بُعد قدرت و مقاومت جسمی کشتی‌گیر اهمیت دارد، قدرت یعنی انرژی نهفته در وجود انسان که آزاد می‌شود، ولی مقاومت یعنی استمرار این قدرت در طول زمان. سال‌ها زمان می‌برد تا یک کشتی‌گیر همه ارزش‌های خلق‌شده در وجودش را ظرف ۳ دقیقه پیاده کند. کشتی هم مهارت‌های تمرین است و هم بداهه‌های ابتکار عمل در میدان. سوای این، اما کشتی‌گیر یک بعد اخلاقی و درونی دارد. اگر او از شکوه نام حریف بترسد، عملکرد درستی نخواهد داشت. غربی‌ها می‌گویند جداسازی بین جسم و ذهن که این اگر در طرف مقابل رخ بدهد یعنی موفقیت.

توصیه سردار سلامی به حسن یزدانی

وی توصیه‌ای هم به حسن یزدانی و سایر کشتی‌گیران داشت و گفت: اگر کشتی گیر از شکوه حریف بترسد نمی‌تواند قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارد. اگر تمرکز ذهنی نداشته باشد نیز نمی‌تواند آماده مبارزه باشد. ما، چون مسلمان هستیم فرمول ساده‌ای از قرآن می‌گویم که می‌فرماید با ذکر خدا قلب‌ها آرامش پیدا می‌کند. وقتی شما به کبریای الهی فکر می‌کنید دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان هم باشد مهم نیست.

باخت توأم با عزت زیباست

سلامی خاطرنشان کرد: بعضی وقت‌ها حسن آقای عزیز ما با کشتی گیر آمریکایی که ظاهرا شکست کمی داشته، اگر یاد خدا کرد حتما موفق می‌شود. حریف هم همان تمریناتی که شما انجام می‌دهید را انجام می‌دهد. گاهی ممکن است از ناداوری‌ها گله کنیم، اما همه چیز معمولا مساوی است. این را بدانید او هم دقیقا هم وزن شماست، اما نگران نباشید شما مسلمان هستید. با دو رکعت نماز بچه‌ها شاداب می‌شوند و حتی بعضی وقت‌ها با شادابی می‌بازند. ورزشکار قوی کسی است که در پیروزی لطیف باشد و در شکست عزیز باشد. باخت اگر توام با عزت باشد زیباست. حتی اگر می‌بازید وسط تشک نخوابید و سریع بلند شوید. این پایان داستان نیست و آغاز یک ماجراست. طعم تلخ شکست و طعم شیرین پیروزی را ما خیلی در میدان جنگ قوی درک کردیم. اگر خودمان را دست کم بگیریم کم می‌آوریم. 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه وقتی کشتی می‌بینم از استرس زیاد به صندلی فشار می‌آورم یا با وزنه بردارمان بلند می‌شوم، عنوان کرد: بچه‌ها می‌گویند بابا چرا اینطور می‌کنی؟ می‌گویم این یک نفر تمام ایران است که روی تشک رفته است. برد و باخت کمترین مسئله ورزش است. هر وقت می‌روید برای برد بروید و از هیچ چیز هم نگران نباشید. گاهی یک یا علی وسط میدان به شما دو برابر انرژی می‌دهد. 

بهترین کار این است برنده دست بازنده را بالا ببرد 

وی ادامه داد: مقاله‌ای می‌خواندم بهترین کار این است کشتی گیر برنده دست بازنده را بگیرد. این‌ها به شخصیت کشتی گیر ارتفاع می‌دهد. فیرپلی و جوانمردی در ورزش خیلی مهم است. هنوز دنیا در ابهام گلی است که مارادونا با دست زده است. همیشه می‌گویم‌ای کاش وقتی ورزشکار ما خطا کرد و داور ندید به آن اقرار کنیم. این یعنی شجاعت که کمک می‌کند حقی از حریف ضایع نشود. تا المپیک بعدی فاصله زیادی نیست. بچه‌ها باید ایران را پرستاره کنند. نام شما معادل قهرمانی جهان است و هیچ چیز کم ندارید. خدا را شکر وزیر گفت که دبیر هم امکانات خوبی را فراهم کرده است. 

سلامی گفت: دکتر کیهانی هم از پزشکان خوب است که حداقل دو عضو خانواده ما را عمل کرده و بزودی هم احتمالا خدمت او خواهیم رفت. گاهی وقت‌ها برای مبارزه شما دویست سیصد تا صلوات می‌فرستم.

بزرگترین اشتباه اسرائیل این بود موانع بین خود و فلسطین را برداشت

فرمانده سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به جنگ در غزه گفت: این عملیات طوفان الاقصی که انجام شد شگفت انگیزترین و اسرارآمیزترین عملیات نظامی بود. تمام مرز‌های سوریه و لبنان با رژیم صهیونیستی را رفته ام. این‌ها سیم خاردار‌هایی دارند که هر نقطه ان را ببرید دوربین‌ها و رادار‌ها نشان می‌دهند. دیوار‌های بتنی به ارتفاع ۶ متر دارند. تمام سنسور‌های الکترونیکی را دارند. شبکه جاسوسی گسترده‌ای دارند و حتی کنار سیم خاردار‌ها خاک‌های الک شده می‌ریزند تا اگر حیوان یا انسان رد شد جای پای آن‌ها بماند. واقعا مخوف‌ترین سیستم را دارند. هنوز اسرار این عملیات ناشناخته است. وزیر خارجه آمریکا وقتی به تل آویو آمد به یکی از مقام‌های منطقه گفت که وقتی تل آویو رسیدم تمام مقامات رژیم صهیونیستی انگار مرده بودند. بعد آمریکایی‌ها آن‌ها را ریکاوری کردند و۱۶۰۰ دستگاه تانک برای آن‌ها آوردند. بزرگترین اشتباه تاکتیکی اسرائیل این بود که موانع بین خودشان و فلسطینی‌ها را برداشتند و تانک هایشان با خراب کردن دیوار‌ها خودشان را در معرض آسیب گذاشتند. 

وی افزود: فلسطینی‌ها راکت‌هایی دارند که حداکثر ۱۰۰ متر برد دارد و باید نزدیک تانک‌ها شود. تانک‌های مرکاوا وقتی راکت‌های ضد تانک نزدیکشان می‌شوند آن‌ها را منفجر می‌کنند، اما چون فلسطینی‌ها از نزدیک شلیک می‌کنند آن‌ها منهدم می‌شوند و فکر می‌کنم تا امروز ۳۰۰ تانک و نفربر اسرائیلی‌ها را منهدم کرده اند. اگر این تانک‌ها داخل خیابان‌ها بیایند مثل گندم دانه دانه چیده می‌شوند. این جنگ به اذن خداوند به پیروزی فلسطنی‌ها منجر می‌شود. چهره کریه آمریکایی‌ها که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می‌زنند با کشتار نوزادان در بیمارستان‌ها رو شد.

وی با اشاره به جنگ فلسطین گفت: فلسطینی‌ها چریک‌های مسلط داخل جمعیت هستند و دیدنی نیست. راکت‌هایی شبیه به RPG دارند و زیر ۱۰۰ متر تانک‌ها را می‌زنند. از شروع جنگ زمینی ۳۰۰ تانک و نفربر زده شده. این ورود زمینی بزرگ‌ترین اشتباه و فرسایشی برای رژیم بوده و به اذن خدا پیروزی از آن فلسطینی‌هاست. چهره کریه سیاست‌های دموکراسی به ظاهر شیک آمریکا شناسایی شده و همه متوجه بی‌رحمی‌شان شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها