jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۳۱۴۸ ۳۱ مرداد ۱۳۸۶  |  ۲۳:۱۶

سما: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران برای چندمین بار نسبت به ذخیره و نگهداری بنزین در اماکن مسکونی و غیر مسکونی هشدار داد.


این روزها برخی افراد با توجه به سهمیه بندی بنزین اقدام به ذخیره آن در اماکن خود می کنند که با این عمل ، جان خود ، خانواده و دیگر شهروندان و همچنین ایمنی اماکن و... را در معرض آسیب جدی قرار می دهند.بر اساس اعلام سازمان آتش نشانی با گذشت مدت کوتاهی از سهمیه بندی بنزین ، حریق و حوادث متعددی در سراسر کشور اتفاق افتاده که منجر به صدمات جانی و مالی فراوانی شده است . این روند افزایشی نشان دهنده آن است که هنوز افراد با خطرناک بودن این مواد سوختی آشنا نبوده و اقدام به ذخیره سازی در اماکن بویژه در انبارها ، پارکینگ ها و... می کنند که در صورت جلوگیری نکردن از این عمل و سوئاستفاده این افراد از وضعیت پیش آمده ، نابودی سرمایه های ملی و محیطزیست شهروندان را به دنبال خواهد داشت .کارشناسان معاونت حفاظت و پیشگیری از حریق و حادثه سازمان آتش نشانی به منظور پیشگیری از وقوع خطرات احتمالی در خصوص ذخیره بنزین ، هشدارهای ایمنی زیر را به عموم شهروندان جهت رعایت دقیق مفاد آن توصیه کرده اند: توزیع بنزین به صورت آزاد بویژه در ظروف نا مقاوم و پلاستیکی حادثه آفرین است .نگهداری و ذخیره سازی بنزین و سایر مایعات قابل اشتعال به هر مقدار در منازل خطر آفرین است . هنگام سوختگیری توجه شود که وسیله نقلیه حتما خاموش باشد. از سوختگیری در کنار منابع حرارتی و الکتریکی جدا خودداری شود. با توجه به سنگینی بخارات بنزین نسبت به هوا از قرار دادن وسایل حاوی بنزین در کنار پنجره و منافذ زیرزمینی اجتناب شود.از کاربرد بنزین و سایر مایعات قابل اشتعال برای لکه زدایی لباس و وسایل در محیطهای بسته و کنار منابع حرارتی و الکتریکی خودداری کنید. درصورت مواجه شدن با نشت و بخارات بنزین در محیط ، با رعایت احتیاط کامل ، ضمن اجتناب از فعال کردن هرگونه وسیله جرقه زن (الکتریکی - حرارتی) نسبت به تهویه و پاکسازی محیط و حذف کانون نشت آن جهت پیشگیری از انفجار اقدام کنید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر