فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اعلام کرد:

هیچ مجوزی برای قطع درختان جنگلی در جنوب کرمان صادر نمی شود

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: از زمان شروع طرح تنفس جنگل‌ها درسراسر کشور هیچ گونه مجوزی برای قطع درختان جنگلی در جنوب کرمان صادر نشده است.
کد خبر: ۱۴۳۱۳۱۴

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ سرهنگ امیر افضلی، افزود: طبق قانون ملی شدن جنگل های کشور و قوانین مرتبط، برداشت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع ممنوع و تابع ضوابط خاص می باشد و به هیچ عنوان قطع اشجار جنگلی به هیچ فرد یا افرادی تحت هر شرایطی داده نخواهد شد. 

 

وی با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر قطع درختان جنگلی در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شده است افزود: بر اساس دستورالعملی که از سوی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ابلاغ شده است، افرادی که حتی در مستثنیات خود درختانی از نوع گونه جنگلی دارند برای قطع آن درخت باید از ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان تابعه خود مجوز قطع دریافت کنند، از این رو مجوزهای برداشت صرفا در اراضی مستثنیات و از نوع دست کاشت(گونه های باغی و گونه های  غیرجنگلی دست کاشت)است. 

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بیان داشت: به منظور کنترل و جلوگیری از برداشت بی رویه و سؤاستفاده سودجویان صدور هر گونه مجوز حمل و قطع درختان تابع ضوابط و مطابق با دستورالعمل های قانونی انجام می پذیرد. 

 

امیر افضلی، خاطرنشان کرد: در همین راستا لازم می دانم جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی عنوان نمایم که هیچ گونه قاچاقی تحت عنوان درختان جنگلی و ممنوع القطع تاکنون در این منطقه واقع نگردیده و کل بارهای کشف شده صرفا از نوع دست کاشت و برای مصارف داخلی بوده است که گاها بدلیل عدم داشتن مجوز حمل توقیف شده اند. 

 

این مقام مسئول در منابع طبیعی با اشاره به اینکه مردم می توانند با مشاهده هرگونه خودروی حامل چوب های قطع شده به سامانه ۱۳۹ و ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری پس از دریافت گزارش های مردمی در اولین فرصت محموله خودرو را شناسایی و در صورت نداشتن مجوز حمل و یا قاچاق الوار آن را ضبط و  توقیف می کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها