معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: استان کرمان جزو ۱۰ استانی است که بیشترین فوتی ناشی از تصادفات جاده ای را دارد.
کد خبر: ۱۴۳۱۰۹۱

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ سید مهدی قویدل، در نشست تخصصی حقوقی، معادن و بیمه ای ذیل کمیسیون ایمنی راه های استان کرمان که در راستای پیشگیری از تصادفات برگزار گردید،اظهار داشت:سوانح و حوادث حمل و نقل جاده ای و خسارات مالی و جانی ناشی از آنها در زمره مهمترین چالش هایی است که توجه و تعمق تحلیل گران ترافیک را بیش از پیش می طلبد و ضرورت دارد که جلسات بیشتری در این باره داشته باشیم تا برای به نتیجه رساندن معضلات جاده ای مطالبه گری و پیگیری لازم انجام شود.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان ضمن بیان اینکه درخصوص مشکلات جاده ای و بحث حمل و نقل تاکنون جلسات متعددی برگزار شده است، افزود: درحال حاضر معضلات و حوادث ترافیکی پدید آورنده فاجعه عظیمی برای جامعه ماست به طوری که هرسال جان جمع زیادی از مردم را می گیرد و روزانه سه تا چهار درصد ثروت ملی را نابود می کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد از تصادفات رانندگی ناشی از اشتباهات و خطاهای راننده است، خاطرنشان کرد: اکثر اوقات نادیده گرفتن مقررات و همچنین خطاهای رانندگی نقش بسزایی در افزایش آمار تصادفات دارد.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان بیان داشت: ۳۰ نقطه در شمال استان و ۵ نقطه در جنوب استان بیشترین حادثه خیزی را در کرمان ایجاد می کنند که حمل و نقل و راهداری استان کرمان تعهد کرده است ۱۵ نقطه حادثه خیز در شمال استان تا پایان سال جاری رفع و اصلاح شود .

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه حسب آمار اعلامی از سال ۹۳ تاکنون در کل کشور با افزایش ۵۹۲ درصدی وسیله نقلیه مواجه بوده ایم، می طلبد که در بحث توسعه راهها و جاده هاو زیرساخت ها و همچنین رفع نواقص مربوطه اقدام عاجل شود.

قویدل، با بیان اینکه ۶۱ درصد از فوتی ها ناشی از تصادفات جاده ای در ۱۰ استان کشور بوده است، گفت: استان کرمان در جایگاه سوم از این تصادفات قرار دارد و باتوجه به اینکه ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد لذا می طلبد که نقش بیمه ها در این مهم، پررنگ تر باشد.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان بیان داشت: در راستای بررسی و تحلیل ها در زمینه سوانح و حوادث حمل و نقل جاده ای سازمان های مختلفی از سطوح مختلف در افزایش ایمنی نقش دارند که در این میان شرکت های بیمه نقش بسزایی در بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و پیشگیری کاهش سوانح و حوادث دارند که اغلب نقش آنها بصورت غیرمستقیم است.

قویدل، در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل میزان بالای تصادفات در کشورمان عامل انسانی و ضعف فرهنگ رانندگی است، افزود: نهادینه کردن فرهنگ صحیح رانندگی یکی از مهمترین راهکارها در این زمینه است که می طلبد همه دستگاه های آموزشی و فرهنگی، هنری و رسانه ها و شرکت های بیمه ای در این راستا با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، راه اندازی سیستم پیامکی، نصب پوسترهاو سایر فعالیت های پیشگیرانه، جهت کاهش تصادفات کمک کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها