در بازرسی مشترک کارگروه ساماندهی بازار مسکن در دو روز گذشته تعدادی از مشاورین املاک شهرستان کرج مورد بازرسی قرار گرفته و ۳ واحد صنفی متخلف پلمب شدند.
در بازرسی مشترک کارگروه ساماندهی بازار مسکن در دو روز گذشته تعدادی از مشاورین املاک شهرستان کرج مورد بازرسی قرار گرفته و ۳ واحد صنفی متخلف پلمب شدند.
کد خبر: ۱۴۳۰۲۵۷

به گزارش جام جم آنلاین البرز،در این بازرسی که با حضور نماینده و بازرس ویژه وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان فرمانداری، امور مالیاتی، تعزیرات حکومتی، اداره اماکن عمومی و اتاق اصناف صورت گرفت تعدادی از مشاورین املاک شهرستان کرج مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت که از بین آنها سه مشاور املاک متخلف به علت گران فروشی، عدم نصب نرخ نامه و جواز کسب فاقد اعتبار، پلمب شدند.

در بازرسی های صورت گرفته توسط کارگروه ساماندهی مسکن، قراردادهای صادره توسط مشاورین املاک مورد رسیدگی قرار گرفته و از بین آنها به صورت تصادفی با طرفین معامله تماس تلفنی برقرار و میزان کمیسیون پرداختی توسط متعاملین با نرخ مصوب اتحادیه املاک مقایسه شد که در صورت دریافت وجه مازاد بر مبلغ مصوب این مورد جزء تخلفات محسوب و توسط قاضی تعزیرات حکومتی که در گشت مشترک حضور داشت حکم پلمب واحد صنفی متخلف صادر می‌شود.

نماینده ویژه اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی در حاشیه اجرای گشت مشترک بازرسی از مشاوران املاک با تشریح اهداف این بازرسی ها گفت: از زمان ابلاغ مصوبه نشست شورای عالی مسکن با تشکیل کار گروه نظارت بر بازار مسکن در سراسر کشور اکیپ‌های گشت مشترک جهت بازرسی از مشاوران املاک تشکیل شده است.

امیر ردایی عمده تخلف‌های این حوزه را دریافت مبلغ مازاد حق کمیسیون، نداشتن نرخنامه در واحد صنفی و صادر نکردن کدرهگیری، عنوان و خاطرنشان کرد: با واحدهای متخلف برخورد قاطعانه و شدیدی طبق قانون انجام خواهد شد و متهمان این پرونده‌ها علاوه بر جریمه نقدی و پلمب واحد، موظف به برگرداندن مبلغ دریافتی اضافی  به شاکیان هستند.

وی افزود: با دلالی برخی املاکی‌ها، حق کمیسیون‌ها افزایش یافته و اقدامات انجام شده، موجب افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها شده است،  به همین علت برای دریافت مستندات این موضوع با حضور نمایندگان وزارت مسکن و شهرسازی، رئیس اتحادیه مذکور، اتاق اصناف، اداره نظارت بر اماکن عمومی، اداره امور مالیاتی و بازرسان اتاق اصناف شهرستان کرج گشت مشترکی را آغاز کردیم.

ردایی اضافه کرد: این بازرسی‌ها و گشت‌های مشترک بصورت سرزده و غیرمحسوس در تمام شهرستان‌های استان البرز و در تمام شهرها و استان‌های کشور تسری خواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف واحدهای صنفی، واحد متخلف پلمب خواهد شد، امروز نیز طی این گشت مشترک دو واحد املاک متخلف توسط اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کرج پلمب شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها