در آیین اختتامیه المپیاد ورزشی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی کشور(طرح مرشدان) بیان شد؛

سلامت نشاط و پویایی بازنشستگان،اولویت ماست

معاون برنامه ریزی،مالی و پشتیبانی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی: سلامت جسم و روان بازنشستگان اولویت برگزاری المپیادهای ورزشی است.
کد خبر: ۱۴۲۹۷۶۰

جام جم آنلاین اصفهان؛ معاون برنامه ریزی،مالی و پشتیبانی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی در آیین اختتامیه طرح مرشدان که روز پنجشنبه 11 آبان 1402 در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت:  برای سازمان تأمین اجتماعی باعث افتخار است که بازنشستگان این سازمان روحیه شادی که در زمان خدمت داشتند در بازنشستگی حفظ کردند.
وی با اظهار امیدواری از توسعه خدمات تأمین اجتماعی برای بازنشستگان بیان داشت:  سازمان تأمین اجتماعی به قشر گسترده ای از جامعه  خدمات ارائه می‌دهد  که شامل چهار و نیم میلیون نفر مستمری بگیر است.
مرتضی حسینی گفت: جمعیت سالمندی در کشور با سرعت در حال افزایش است به طوری که چهار سال گذشته فقط ده درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می داد،  اما این آمار تا سال ۱۴۲۰ به بیست درصد و  تا سال1430این جمعیت به ۳۳ درصد خواهد رسید و یک سوم جمعیت کشور را سالمندان تشکیل خواهد داد.
وی با تأکید بر بازنگری در رویکردهای سیاستی کشور در زمینه ارائه خدمات به سالمندان گفت: برای ایجاد برنامه‌های  نوین در حوزه سالمندی نیازمند زیرساخت های مناسب هستیم زیرا اگر  بخواهیم با این عملکرد پیش برویم قطعاً با مشکل مواجه خواهیم شد.
حسینی بیان داشت: سازمان تأمین اجتماعی در حوزه  خدمات به بازنشستگان خود  اقدام به ایجاد شورای عالی رفاه کرده است که تصمیم دارد هر فعالیتی در زمینه  ایجاد رفاه برای زندگی کارمندان انجام گیرد  برای بازنشستگان سازمان نیز در نظر گرفته شود.
وی حفظ سلامت جسم و روان بازنشستگان را  الویت اصلی برگزاری المپیادهای ورزشی دانست و ادامه داد: هر کدام از سازمانها و ادارات کشور باید بار بازنشستگان خود را در  حوزه حفظ سلامت روان سالمندان  به دوش بکشد، تا کشور بتواند برای مابقی حوزه های سالمندی فکری بکند زیرا در سایر اقشار جامعه  کار برای مسئولین دشوارتر خواهد بود.
سرپرست معاونت برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به عملکرد مثبت این سازمان در سال جاری گفت: سازمان تأمین اجتماعی تا اوایل سال گذشته به دلیل مسائل و مشکلات در حوزه های داخلی و فشارهای متأثر از حوزه های بین الملل برای پرداخت حقوق مستمری بگیران از بانک ها استقراض کرده بود.
وی همچنین  یکی از دلایل بدهی تأمین اجتماعی به بانک ها را سؤمدیریت عنوان کرد و بیان داشت:  سال گذشته بدهی سازمان تأمین اجتماعی به بانک صد و شش هزار میلیارد تومان و  سود بانکی آن بیست و پنج هزار میلیارد تومان بوده است اما با حمایتی که دولت از سازمان تأمین اجتماعی انجام داد مبلغ بدهی به صفر رسید و حقوق مستمری بگیران  بدون حتی یک ریال استقراض در موعد مقرر  واریز شد.
حسینی با تأکید بر اینکه باید به فکر آینده سازمان تأمین اجتماعی بود عنوان کرد: سازمان تأمین اجتماعی از پرتگاه دنده عقب گرفته و از بحران عبور کرده است.
حسینی در پایان با اظهار امیدواری از عملکرد آینده سازمان تأمین اجتماعی گفت:  منبع درآمد سازمان، بیمه ها و آیینه و پیشانی خدمات دهی آن حوزه درمان است که انتظار می رود در هر دو حوزه عملکرد قابل قبول ارائه دهیم و افق روشنی در  انتظار سازمان تأمین اجتماعی باشد.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها