ماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل خواستار تشکیل هیات‌های حل اختلاف در مساجد این استان در راستای رسیدگی و حل مشکل‌های احتمالی مردم در همان مراحل اولیه شکل‌گیری در محله‌ها شد.
کد خبر: ۱۴۲۹۶۷۳

 به گزارش جام جم آنلاین ،آیت‌الله سید حسن عاملی روز سه‌شنبه در دیدار رئیس و جمعی از کارکنان شوراهای حل اختلاف اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت مسجدها و ماهیت کار شوراهای حل اختلاف، پیشنهاد می‌شود که شوراها یا هیات‌هایی با محوریت مسجدها شکل بگیرد که به مشکل‌های مردم در محله‌ها رسیدگی و برای برطرف کردن آن اقدام کند.

وی افزود: مسجدها قلب محله‌ها هستند و روحانیونی که در مسجدها فعالیت دارند، در همین راستا باید حضور خود را پررنگ‌تر کنند و در مورد مشکل‌های موجود در محله‌های خود اطلاعات کافی داشته و در صدد برطرف کرن آنها باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل با اشاره به اینکه تلاش برای حل اختلاف مردم توفیق خدمتی الهی است، بیان کرد: اینجانب گاه تا ساعت‌ها برای پادرمیانی برای حل اختلاف‌های مردم وقت می‌گذارم تا ضمن حل مشکل بین مردم این فرهنگ بیش از پیش ترویج شود.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های شوراهای حل اختلاف، اضافه کرد: اعضای شوراها بدون چشم‌داشتی در آن مجموعه فعالیت دارند؛ چنان که انسان‌های بزرگ در تاریخ پیگیر استحقاق حق بودند.

آیت‌الله عاملی با تاکید بر لزوم آغاز چنین فعالیت‌های فرهنگی از مدرسه‌ها، اظهار کرد: باید حصار زمان و مکان را شکست تا صلح و سازش از هر نقطه‌ای و زمانی انجام شود، در کنار اینکه نهایت امانت‌داری و حفظ اسرار مردم صورت گیرد.

۴۴ شعبه شوراهای حل اختلاف در حال حاضر در نقاط شهری و روستایی استان اردبیل فعال هستند که از میان آنها حدود هفت شعبه فعالیت تخصصی دارند.

۱۸ آبان سالروز تاسیس شوراهای حل اختلاف است که در فروردین سال ۱۳۷۹ به موجب ماده ۱۸۹ قانون برنامه سوم توسعه پیش‌بینی و پس از تدوین آئین‌نامه اجرایی این ماده قانونی، در شهریور ۱۳۸۱ به طور رسمی آغاز به کار کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها