جنگنده‌ های رژیم صهیونیستی در بیست و نهمین روز از حملات تجاوزکارانه علیه نوار غزه، جنایاتی از جمله بمباران بیمارستان، مساجد و منازل مسکونی را تکرار کردند؛ اشغالگران مخازن آب، ژنراتور‌های برق، ایستگاه‌های انرژی خورشیدی و حتی کشتی ماهیگیران را هم هدف قرار دادند.
کد خبر: ۱۴۲۹۱۲۶

به گزارش جام جم آنلاین، جنگنده‌های رژیم اشغالگر امروز، شنبه ۴ نوامبر و در بیست و نهمین روز از حملات تجاوزکارانه علیه نوار غزه، تمام ابعاد حیاتی در این منطقه از جمله چند بیمارستان و یک مسجد و بسیاری از منازل مسکونی را هدف قرار داد.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «الجزیره»، «سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولت در غزه در این باره گفت: در ساعات اخیر، رژیم اشغالگر به طور عمدی تمام جنبه‌های زندگی در شهر غزه را بمباران کرده و هدف قرار داده است.

معروف افزود: جنگنده‌های رژیم اشغالگر امروز پروژه‌های انرژی خورشیدی و ژنراتور‌های برق تامین‌کننده مؤسسات پزشکی را به همراه خانه‌های شهروندان، به‌ویژه در مناطق اطراف بیمارستان الشفا هدف بمباران خود قرار دادند.

شب گذشته جنگنده‌های رژیم صهیونیستی محدوده بیمارستان الشفاء را بمباران کردند که در نتیجه آن ۱۵ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. وزارت بهداشت غزه هم در این باره گزارش داده بود که رژیم صهیونیستی ۳ بیمارستان الشفاء، القدس و اندونزی در غزه را بمباران کرد.

مدیر بیمارستان الشفاء درباره بمباران شب گذشته اعلام کرد که تیم‌های پزشکی و امدادگران در میان شهدا هستند؛ به گفته او، برخی از زخمی‌های این بیمارستان به دلیل کمبود امکانات و خدمات به شهادت رسیدند.

براساس گزارش‌های میدانی، امروز جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مناطقی از جمله شمال اردوگاه «المغازی» در مرکز نوار غزه، محله‌های «الزیتون» و «تل الهوا» در شرق و جنوب غزه و شهر «خان یونس» واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

اشغالگران امروز، بیمارستان کودکان «النصر» را هدف حملات خود قرار دادند که منجر به برجای ماندن شهدا و مجروحانی شد. خبرنگار الجزیره ضمن پوشش بمباران اسرائیلی در ورودی این بیمارستان کودکان، گزارش داد: حمله اسرائیل به منطقه تل الزعتر در شمال نوار غزه رخ داد.
 
یک مخزن آب عمومی نیز امروز در بانک اهداف جنگنده‌های رژیم اشغالگر بود؛ این مخزن چندین محله در شرق رفح در جنوب نوار غزه را تامین می‌کرد. 

امروز جنگنده‌های صهیونیستی، قایق‌های ماهیگیران در سواحل رفح سوختند. خبرنگار الجزیره گزارش داد که بیش از ۱۰ قایق ماهیگیری پس از بمباران سواحل رفح در جنوب نوار غزه توسط قایق‌های توپدار اسرائیلی در آتش سوختند.

طبق آخرین گزارش‌ها، جنگنده‌های رژیم اشغالگر حملات خود در محله الزیتون، واقع در جنوب شرق شهر غزه را تشدید کرده و حتی اطراف مدرسه الفاخوره در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه را بمباران کردند.

مدیرکل بیمارستان‌های غزه در گفتگو با الجزیره اعلام کرد که مجروحان فلسطینی امروز از ترس اینکه توسط جنگنده‌های اسرائیلی هدف قرار نگیرند، راهی گذرگاه رفح نشدند.

«آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل درباره حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها بیانیه صادر کرده و گفته بود: «من از حمله گزارش شده در غزه به کاروان آمبولانس در خارج از بیمارستان الشفا وحشت کردم. تصاویر اجساد پراکنده در خیابان بیرون بیمارستان دلخراش است».

خبرنگار الجزیره ساعتی پیش گزارش داده بود که بر اثر بمباران رژیم صهیونیستی، خانه‌ای در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه مورد هدف قرار گرفته و ۳ شهید و تعدادی مجروح بر جای گذاشته است.

حملات صهیونیست‌ها تنها محدود به نوار غزه نبوده و نظامیان آن صبح امروز به سمت گروهی از فلسطینیان در شهرک بیت امر در شمال الخلیل تیراندازی کردند که طی آن ۸ نفر زخمی شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها