سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گزارش‌های رسانه‌ای درباره پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز غزه را تأیید کرد.
کد خبر: ۱۴۲۹۰۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گزارش‌های رسانه‌ای درباره پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز غزه را تأیید کرد. 

پاتریک رایدر گفت که آمریکا پهپادهای غیرمسلح خود را بر فراز غزه به پرواز درآورده و در حال ارائه کمک و راهنمایی به اسرائیل است.

خبرگزاری رویترز پیش از این گزارش داد پهپادهای شناسایی آمریکا برای کمک به شناسایی محل نگهداری اسرا در حال پرواز بر فراز غزه هستند. 

 خبرگزاری «رویترز» روز گذشته به نقل از دو مقام آمریکایی مدعی شد ایالات متحده پهپادهای شناسایی (جاسوسی) را بر فراز غزه برای کمک به جمع‌آوری اطلاعات درباره مکان حضور «گروگان‌های» حماس به پرواز درآورده است. یکی از مقام‌های مذکور گفت پروازهای این پهپادها بیش از یک هفته پیش آغاز شد.

تعدادی آمریکایی در بین اسرایی هستند که جنبش حماس در پی عملیات «طوفان الاقصی» در اختیار دارد. این گزارش در حالی است که «آنتونی بلینکن» وزیرخارجه آمریکا که امروز وارد فلسطین اشغالی شد، قبل از عزیمت گفت تمرکز اصلی سفر او «آزادی همه گروگان‌ ها در غزه» خواهد بود.

شبکه «راشا تودی» هم در همین خصوص گزارش داد پهپادهای آمریکایی برای اولین بار بر فراز غزه برای جستجوی «گروگان‌ها» پرواز می‌کنند. 

به گفته «دانیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر، شمار نظامیان کشته‌شده صهیونیست از آغاز طوفان‌الاقصی به ۳۳۲ نفر رسیده و شمار ربوده‌شدگان (اسرا) ۲۴۲ نفر است.

رویترز پیش‌تر گزارش داد قطر بیش از سه هفته است که به دیپلماسی پشت پرده با هدف ترویج صلح و تضمین آزادی بیش از ۲۰۰ اسیر در بازداشت حماس، ادامه داده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها