پیام رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت 13 آبان:

ملت ایران به الگویی موفق برای ملت‌های آزاده جهان بدل شده است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت 13 آبان نوشت: ملت بزرگ ایران نه تنها در مقابل دشمنی‌ها، تحریم‌ها و جنگ‌های دشمن سرخم نکرده که اکنون به الگویی موفق برای ملت ها تبدیل شده است.
کد خبر: ۱۴۲۹۰۲۴

به گزارش جام جم آنلاین، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، به مناسبت ۱۳ آبان، با صدور پیامی، نوشت: ملت بزرگ ایران نه تنها در مقابل دشمنی‌ها، تحریم‌ها و جنگ‌های دشمن سرخم نکرده که اکنون به الگویی موفق برای ملت‌های استقلال‌خواه و آزاده جهان بدل شده است.

متن کامل پیام سرلشکر باقری به شرح زیر است:

«سیزدهم آبان سالروز سه حادثه مهم در تاریخ معاصر ایران را گرامی می‌دارم؛ روزی که در مقاطع مختلف تاریخی منشأ تحولاتی شگرف شد.

تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، شهادت ده‌ها دانش آموز معترض در دانشگاه تهران توسط نظام منحوس شاهنشاهی در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸.

شاید بتوان گفت که ویژگی این سه حادثه تاریخی دمیدن روح بیداری و مبارزه با استکبار در کالبد ملتی خسته از نظام ستم شاهی است. بیداری‌ای که در نهایت به انقلاب شکوهمند اسلامی و فروپاشی نظام مستبد و وابسته منجر شد.

سیزده آبان بهای استقلال‌خواهی ملتی است که به رهبری امام خمینی، برای همیشه پای استعمار و استکبار را از ایران قطع کرد و راز خصومت‌های چهار دهه گذشته با این انقلاب مردمی در همین نکته نهفته است.

ملت بزرگ ایران اما نه تنها در مقابل دشمنی‌ها، تحریم‌ ها و جنگ‌ های دشمن سرخم نکرده که اکنون به الگویی موفق برای ملت‌های استقلال‌خواه و آزاده جهان بدل شده است.

حوادث این روزهای ملت مظلوم فلسطین، شاهدی بر این مدعاست. مردم جهان از یک‌سو شاهد جنایت‌ها و نسل‌کشی رژیم صهیونستی با حمایت آشکار آمریکا و دیگر سران غربی است و از سوی دیگر، استقامت و پایداری ملت بی‌دفاع غزه را به نظاره نشسته است. یک سوی این میدان منازعه نابرابر دنیای استکباری با همه توش و توان خود است و سوی دیگر ملتی مظلوم با کمترین امکانات دفاعی اما با ایمانی استوار، که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، این جنگ صحنه‌ی بارز جنگ حق و باطل است.

اکنون وجدان‌های بیدار جامعه بشری در چهار سوی عالم به خون‌خواهی زنان و کودکان غزه برخاسته‌اند و فریاد حق طلبی آنها تا درون کاخ‌های زر و زور و تزویر سران دولت‌های استکبار پیش رفته است؛ و مگر رسالت و مأموریت انقلاب اسلامی چیزی جز این بود که ملت‌های تحت ستم را بیدار کند و روح عدالت و استقلال‌خواهی و مبارزه با ظلم و ظالم را در پهنه عالم با پیام خود بگستراند.

بَلْ نَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَی الْباطِلِ فَیَدْمَغُهُ فَإِذا هُوَ زاهِقٌ
بلکه ما حق را بر سر باطل می‌کوبیم تا آن‌را هلاک سازد، و به این ترتیب باطل محو و نابود می‌شود. [سوره انبیا آیه ۱۸]
ان‌شاءالله»

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها