با حضور معاون الکترونیک سازمان پدافند کشور؛

4حلقه چاه پدافندی در رفسنجان افتتاح شد

با بهره برداری از چهار حلقه چاه پدافندی در رفسنجان،صد لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب این شهرستان افزوده شد. 
کد خبر: ۱۴۲۸۶۳۱

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛باحضورذبیح الله حسن شاهی، معاون الکترونیک سازمان پدافند کشور،فرمانداررفسنجان، سرهنگ کرمی مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان ،مدیرعامل شرکت آبفا شهرستان رفسنجان و جمعی از مسئولین استانی‌ و شهرستانی ،چهار حلقه چاه پدافندی در شهرستان رفسنجان به بهره برداری رسید.

فرمانداررفسنجان گفت: چهار حلقه چاه پدافندی با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیاردریال دراین شهرستان به بهره برداری رسید.

رضایی، فرماندار رفسنجان در این مراسم گفت:مسئله اول و مهم شهرستان آب است و دیدگاه همه مسئولین شهرستان هم در راستای رفع کمبود آب در بخش های اشامیدنی، کشاورزی و صنعت است.

معاون الکترونیک سازمان پدافند کشورهم دراین آیین اظهارکرد: از اهداف و خروجی برنامه های پدافندی درکشور می توان به ایجاد پایداری ملی، افزایش تاب آوری در برابر بحران ها و تهدیدات، کاهش آسیب پذیری و تداوم خدمات برای ملت است.

دکترذبیح الله حسن شاهی، با اشاره به اینکه یکی ازخدمات آبرسانی است و در سطح کشور در استان های که با کمبود آب مواجه اند‌ چاه‌های پدافندی حفر می شود افزود: خوشبختانه دستگاه های اجرایی در استان کرمان به صورت جهادی همانند سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی عمل می کنند و در جبهه آبرسانی در خدمت مردم هستند.

سرهنگ ابراهیم کرمی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان هم گفت: مشکلات مردم باید حل شود و امروز به جایی رسیدیم که مطرح کردن مسایل و مشکلات مردم تنها راه چاره نیست بلکه عمل کردن به صورت تخصصی در حوزه های مختلف می تواند گرهگشا‌ باشد.

وی افزود: مهمترین مشکل موجود در حال حاضر در استان کرمان بحث آب است و حفر چاه های پدافندی در راستای رفع این مشکل و کمبود آب آشامیدنی در مواقع بحرانی بسیار ارزشمند است.

حسین چرخ انداز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان هم دراین مراسم گفت: حفرچهارحلقه چاه پدافندی در شهرستان با اعتبار  ۴۰ میلیارد تومان صورت گرفت تا در مواقع ضروری و کمبود آب آشامیدنی بتوان آن ها را فعال و به مدار مصرف رساند.

وی افزود: در حوزه تامین آب شهرستان فعالیت های خوبی انجام دادیم از جمله اینکه طرح سامانه تله متری در راستای کنترل از راه دور چاه ها، مخازن آب و تاسیسات شبکه های آب انجام شده و نیز پایش تصویری؛ نصب دریچه های ضد امنیتی و غیره انجام می شود.

وی افزود: یکی از بزرگترین خدمات این شرکت برای مردم شهرستان حفر چاه های پدافندی است تا در تابستان و گرمای شدید و زمان هایی که کمبود آب آشامیدنی احساس می شود بتوان از آن ها استفاده کرد.

چرخ انداز، خاطرنشان کرد: درحفر چهارحلقه چاه پدافندی در شهرستان ۴ هزار متر خط انتقال برق و ۶ هزار و ۷۰۰ متر خط انتقال آب اجرا شده و صد لیتر بر دبی آب شهرستان اضافه شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها