خبرنگار العالم در رام الله فاش کرد مواضع رژیم صهیونیستی نسبت به زمان آغاز حمله به کلی تغییر و این رژیم اکنون از تمام شعار‌های خود عقب نشینی کرده است.
خبرنگار العالم در رام الله فاش کرد مواضع رژیم صهیونیستی نسبت به زمان آغاز حمله به کلی تغییر و این رژیم اکنون از تمام شعار‌های خود عقب نشینی کرده است.
کد خبر: ۱۴۲۸۳۶۶
تعداد بازدید : 7

به گزارش جام جم آنلاین، وی گفت: در این جنگ، معادله به نفع رژیم صهیونیستی نیست، چون فهمیده اند که پیروزی دیگر در دسترشان نیست و نمی‌توانند حمله زمینی به غزه را در یک یا دوساعت فیصله دهند. آن‌ها هفته هاست که حمله کرده اند، اما نتوانسته اند حتی چند متر پیشروی کنند.

خبرنگار العالم به اظهارات «عامی ایلون»، رئیس سابق شاباک در این باره اشاره و تصریح کرده است که وی به صهیونیست‌ها گفته است «شما در این جنگ پیروز نخواهید شد. باید در این خط مشی تجدید نظر کنید. کار شما بیهوده است و شما نمی‌توانید به این مسیر ادامه داده و اهداف خود را محقق کنید» وی در ادامه به صهیونیست‌ها گوشزد می‌کند که شما فقط به دنبال انتقام هستید و این امر چیزی را عوض نمی‌کند. شما باید بفهمید که حماس غزه را به شما تقدیم نخواهد کرد.

وی گفت خانواده اسرای صهیونیستی بر دولت نتانیاهو فشار آورده اند؛ آن‌ها نگران خطر عملیات زمینی این رژیم و بمباران‌های جاری برای زندگی فرزندانشان هستند؛ لذا این رژیم را به شدت تحت فشار قرار داده تا همه اسرای اسرائیلی را با اسرای فلسطینی جابجا کند که این مسأله به منزله پیروزی حماس خواهد بود.

به گفته خبرنگار العالم، یکی از تحلیلگران اسرائیلی خطاب به این رژیم گفته است: تصور نکنید که می‌توانید جنبش حماس را شکست دهید. حماس اکنون تبدیل به یک قدرت شده است و از حمایت مردمی قابل توجهی در غزه و کرانه باختری برخوردار است؛ و این بدان معنی است که شما رو در روی گروهی ایستاده اید که پایگاه مردمی دارد؛ پایگاهی که شما نمی‌توانید یارای مقابله با آن را ندارید.

خبرنگار العالم تصریح می‌کند که این امر به معنای شکست هر سه هدف رژیم صهیونیستی است؛ هدف اول، حمله زمینی که با عملیات فرود چتربازان گردان قسام در پشت خطوط مقدم نظامیان صهیونیست در گذرگاه ایریز و انهدام تانک‌ها و هلاکت جمعی از نظامیان صهیونیستی شکست خورد. هدف دوم، انهدام قدرت موشکی حماس بود که اینهم با شلیک پی در پی موشک از غزه و رسیدن به تل آویو و حیفا با شکست انجامید؛ و در نهایت هدف سوم که همان بازگرداندن اسرای اسرائیلی در نزد حماس بود که اینهم محقق نشد.

به این ترتیب هر سه هدف رژیم صهیونیستی از این جنگ شکست خورد و کابینه نتانیاهو باید در محاسبات خود تجدید نظر کند. این رژیم اکنون سعی می‌کند با طرح معامله، دست به دامان برخی طرف‌های منطقه‌ای را برای میانجی گری شود تا اندک آبروی خود را حفظ کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها