کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه؛

هفته سرد و بارانی پیش روی کرمانشاهی‌ها

سرپرست معاونت گردشگری استان کرمانشاه؛

چه تعداد هتل و اقامتگاه در استان کرمانشاه وجود دارد؟

سرپرست معاونت گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری با ۱۲درصد افزایش ورود گردشگر به استان مواجه شده ایم، به آمار میزان هتل ها و اقامتگاه های پذیرایی در سطح استان اشاره کرد.
کد خبر: ۱۴۲۸۱۰۱

جام جم آنلاین-زهره کریم زاده؛ وحید امیری با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای ۲۵ واحد هتل است، گفت: این تعداد هتل دارای ۸۱۴ اتاق با دو هزار و ۲۰۵ تخت، ۳۳ سوئیت و ۱۹۵ پرسنل است.

وحید امیری افزود: استان کرمانشاه دارای چهار هتل یک ستاره، ۱۱ هتل دوستاره، هفت هتل سه ستاره، دو هتل چهارستاره و یک هتل پنج ستاره است.

وی از وجود ۶ هتل آپارتمان با ۶۱اتاق و ۲۹۰ تخت، ۵۶ سوئیت با ۲۷ پرسنل خبر داد.

این مسئول با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای سه هتل بوتیک است، گفت: این هتل ها دارای ۳۶ اتاق با ۱۳۳ تخت، ۸ سوئیت و ۱۹ پرسنل است.

به گفته وی، ۲۱ مهمانپذیر با ۵۱۱ اتاق و ۹۱۱ تخت با هشت سوئیت و ۳۰ پرسنل در استان کرمانشاه وجود دارد.

امیری در ادامه از وجود ۵۰ اقامتگاه بومگردی با ۲۱۴ اتاق، یک هزار تخت و ۱۳۷ پرسنل خبر داد.

او از وجود سه اقامتگاه سنتی، ۶۳ خانه مسافر، ۶سفره خانه سنتی، ۱۴مجتمع گردشگری، چهار اردوگاه و محوطه گردشگری، یک واحد پذیرایی در فرودگاه، ۳۴واحد بین راهی اشاره کرد.

وی دلیل افزایش استقبال مسافران در مراکز اقامتی استان را افزایش اقامتگاه های بومگردی عنوان کرد که محوریت آن در منطقه اورامانات است.

کرمانشاه و ثلاث باباجانی بیشترین و کمترین تخت را دارد

امیری در پاسخ به این سوال که کدام شهرستان ها با کمبود مراکز اقامتی مواجه هستند به میزان هتل ها و همه مراکز اقامتی و پذیرایی از گردشگر به تفکیک شهرستان ها اشاره کرد و گفت: شهرستان ثلاث باباجانی تنها دارای یک واحد بومگردی با دو عدد تخت و دو عدد سوئیت است.

سرپرست معاونت گردشگری استان کرمانشاه افزود: شهرستان های اسلام آبادغرب دارای ۱۲ واحد با ۱۰۸ تخت، پاوه۶۴ واحد با ۹۷۹ تخت، جوانرود با ۱۴ واحد و ۱۰۸ تخت،دالاه پنج واح با ۱۰۰تخت، روانسر ۳۴ واحد با ۲۹۵تخت، سرپل ذهاب با چهار واحد و ۶۲تخت، سنقر پنج واحد با ۹۵ تخت سحنه ۱۲ واحد با ۱۹۵ تخت است.

وی با بیان اینکه میزان تخت و هتل و واحدهای اقامتی در کرمانشاه بیش از دیگر شهرستان ها است به وجود۷۶ واحد با دو هزار و ۳۴۰تخت اشاره کرد.

امیری نیز با بیان اینکه قصرشیرین از دیگر شهرستان هایی است که دارای ظرفیت بالای مراکز اقامتی است به وجود۱۳واحد با یک هزار و ۹۷تخت در این شهرستان اشاره کرد.

به گفته وی، کنگاور دارای چهار واحد با ۲۰تخت، گیلانغرب با پنج واحد و ۷۰تخت،  هرسین هفت واحد با ۱۱۷ تخت است.

لازم به یادآوری است که این آمارها تخت های موجود در هتل، هتل آپارتمان، هتل بیمارستان، هتل بوتیک سنتی، مهمان پذیر، زائرسرا، اقامتگاه بومگردی، سنتی، خانه مسافر، مرکز گردشگری سلامت و مابقی واحدهای اقامتی را شامل می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها