مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت:

اختصاص ۱۳۵ میلیارد تومان برای حمایت از تعاونی‌های سیستان و بلوچستان

در راستای حمایت از تعاونی‌ها و کمک به تقویت اشتغال پایدار مردم محور، ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص یافت.
کد خبر: ۱۴۲۸۰۹۶

 به گزارش جام جم آنلاین ،خلیل‌احمد سلامی در جلسه کمیته رفع موانع کسب و کار و مشکلات تعاونی ها اظهار کرد: در چهارچوب تفاهم‌نامه همکاری معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک توسعه تعاون، برای سال ۱۴۰۲ خط اعتباری ۳ هزار میلیارد تومانی برای حمایت از بخش تعاون کشور در نظر گرفته شد.

وی افزود: سهم سیستان و بلوچستان از این خط اعتباری، ۱۳۵ میلیارد تومان است که ۹۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن بصورت سرمایه ثابت و ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بصورت سرمایه در گردش به استان ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ۱۲ شرکت تعاونی از این محل درخواست دریافت تسهیلات را ارائه کردند که تصمیم گیری برای شش درخواست در صلاحیت و اختیار کمیته استانی بود و شش درخواست دیگر نیز به کمیته کشوری برای تصمیم گیری ارجاع شد.

سلامی ادامه داد: همچنین با پیگیری های صورت گرفته و قول مساعد وزارت متبوع، در صورتی که استانی بطور کامل نتواند سهم خود را از این خط اعتباری جذب کند، بر اساس طرح های مازاد معرفی شده سیستان و بلوچستان، به اعتبار این استان افزوده می‌شود.

وی افزود: با همکاری صندوق ضمانت بخش تعاون، تلاش شده است موضوع تضامین این تسهیلات برای تعاونی ها تسهیل شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در ادامه خواستار این شد تا برای بهره گیری از همه ظرفیت‌ها برای گسترش چتر حمایتی از فعالان بخش تعاون، تعاونی های استان حساب های بانکی و مراودات تجاری خود را به بانک توسعه‌ تعاون بعنوان بانک تخصصی حوزه تعاون انتقال دهند.

سلامی تاکید کرد: دولت سیزدهم با تسهیلگری و رصد وضعیت تعاونی‌ها به دنبال رفع موانع و حل مشکلات تعاونگران است، چون فعالیت‌های اقتصادی در قالب تعاونی‌ها نه‌تنها منجر به ارتقای تولیدات و خدمات در عرصه‌های مختلف می‌شود، بلکه به اشتغال‌زایی در سطح بالایی کمک می‌کند.

وی گفت: بخش تعاون یکی از سه بخش دولتی و خصوصی کشورمان طبق قانون است که منجر به توسعه اقتصادی می‌شود، ضمن اینکه در سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به موضوع تعاون تاکید ویژه‌ای شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها