مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ظرفیت اقامه نماز جماعت در ۸۴۸ مدرسه استان به امامت ائمه جماعات روحانی و فرهنگی فراهم است.
کد خبر: ۱۴۲۸۰۷۸

 به گزارش جام جم آنلاین ،سید علیرضا موسوی‌نژاد روز شنبه در نشست شورای اقامه نماز استان با اشاره به وجود هزار و ۸۰۰ مدرسه در خراسان جنوبی افزود: ۵۱۴ مدرسه استان دارای نمازخانه مستقل و ۱۱۶ مدرسه دارای نمازخانه کلاسی است.

وی گفت: نماز جماعت در ۱۱۴ مدرسه نیز در راهرو و محوطه و ۵۳ مدرسه در سالن چندمنظوره اقامه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: مساحت نمازخانه‌های مدارس استان با جمعیت دانش‌آموزی تناسب ندارد و این استان با کمبود فضای نمازخانه مواجه است.

وی گفت: حضور معلمان و مدیران در نماز جماعت مدارس موثر است لذا در این زمینه آنچه وظیفه بوده به مدارس ابلاغ شده و گروه‌های ارزیاب هم پیگیر این موضوع هستند، اگر مدیری رعایت نکند برابر مقررات با افراد برخورد می‌شود.

ظرفیت اقامه نماز جماعت در ۸۴۸ مدرسه خراسان جنوبی فراهم است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم در این نشست بر لزوم انجام فعالیت‌های هنری برای ترویج فرهنگ نماز تاکید کرد.

علی فرخنده گفت: سال گذشته جشنواره فیلم موبایلی "لیمو شیرین" با موضوع نماز به همت گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی ویژه دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شد که در این زمینه ۴۴ نفر از برگزیدگان تجلیل شدند.

وی افزود: دومین جشنواره لیمو شیرین در زمینه نماز امسال قرار است با مشارکت مجموعه دانشگاهی استان برگزار شود.

در نشست امروز شورای اقامه نماز استان به ریاست استاندار خراسان جنوبی، تکمیل نمازخانه‌های نیمه‌تمام مورد تاکید قرار گرفت

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها