وزیر دفاع در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عراقی:

حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی مجوزی برای کشتار مردم غزه است

امیر محمدرضا آشتیانی در گفت‌وگوی تلفنی با ثابت محمد سعید، وزیر دفاع عراق، با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به‌خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه اظهار کرد: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با پشتیبانی و حمایت غربی‌ها و آمریکایی‌ها ۷۵ سال ادامه داشته است که اقدامات وحشیانه اخیر آنان به‌خوبی سرشت واقعی این رژیم سفاک را نشان داد.
کد خبر: ۱۴۲۷۰۱۴
نویسنده امیر محمدرضا آشتیانی | وزیر دفاع

​​​​​​​آشتیانی ادامه داد: اعتقاد جمهوری اسلامی ایران این است که عملیات طوفان‌الاقصی و اقدامات رزمندگان حماس در چارچوب دفاع مشروع و مقابله با اشغال سرزمین فلسطین که با تضییع حقوق ملت عزیز فلسطین همراه شده، صورت گرفته است.
وزیر دفاع با اشاره به حضور مردم عراق در محکومیت این حادثه و مواضع محکم مسئولان عراق به‌ویژه نخست‌وزیر این کشور گفت: عراق امروز به‌‌عنوان محور گفت‌وگوهای منطقه‌ای و عربی شناخته می‌شود و الگو و نماد مبارزه شجاعانه با عادی‌سازی روابط با رژیم‌صهیونیستی‌است.

آمریکایی‌ها آتش‌بس را وتو کردند

وی با بیان این‌که دولت آمریکا با ارسال محموله‌های تسلیحاتی و تأمین نیازمندی‌های رژیم صهیونیستی از پایگاه‌های منطقه‌ای خود از این رژیم حمایت می‌کند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قطعنامه آتش‌بس را وتو کردند و این به منزله مجوزی برای کشتار بیشتر مردم مظلوم فلسطین است.
امیر آشتیانی افزود: تداوم تحریم غزه و صادر نکردن مجوز فوری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد. باید دانست که مردم منطقه تحمل ادامه جنایات این رژیم را ندارند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح حمله زمینی به غزه اظهار کرد: ورود نظامیان این رژیم به داخل غزه و انجام عملیات زمینی اوضاع را به لحاظ انسانی و امنیتی پیچیده‌تر خواهد کرد.
وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و دیگر مقامات دولتی آمریکا به سرزمین‌های اشغالی گفت: این سفرها نشان‌دهنده برنامه‌ریزی آنها برای پیچیده‌تر کردن اوضاع در منطقه است اما آنان باید بدانند تحمل مسلمانان نیز حدی دارد.
آشتیانی بیداری و وحدت امت اسلامی را در خنثی کردن این برنامه‌ریزی‌ها مؤثر دانست و اظهار کرد: انفعال در برابر رژیم‌صهیونیستی سبب گستاخی این رژیم سفاک و ستمگر می‌شود و در اولین اقدام باید خط ارسال کمک‌های بشردوستانه برای زنان و کودکان مظلوم غزه فعال شود.
وزیر دفاع ادامه داد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک‌رسانی به مردم غزه ازجمله ارسال مواد غذایی دارویی و مداوای مجروحان را دارد. در ادامه ثابت محمد سعید، وزیر دفاع عراق با بیان این‌که هویت رژیم صهیونیستی از قبل آشکار بود، تأکید کرد: جنایت وحشیانه این رژیم اشغالگر در بیمارستان المعمدانی غزه هویت و سرشت ستمگر آنها را برای تمام دنیا عیان کرد.
وزیر دفاع عراق با اشاره به مواضع نخست‌وزیر این کشور در مورد فلسطین یادآور شد: نخست‌وزیر کشور عراق در ملاقات‌های خود در مسکو و ژنو، با جدیت جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده است.
وی با بیان این‌که مواضع دولت عراق در خصوص رژیم صهیونیستی محکم و استوار بر رد هرگونه عادی‌سازی قرار دارد، اظهار کرد: نخست‌وزیر کشور عراق مشغول رایزنی با مقامات کشورهای عربی و اسلامی برای ایجاد اتحاد بین امت اسلامی در راستای کمک به مردم مظلوم و ستمدیده غزه است.
ثابت محمد سعید با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران درحمایت از مردم غزه گفت: جمهوری عراق آماده ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها