برگزاری رویداد ملی عصر امید در استان البرز
به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج صورت می‌گیرد؛

برگزاری رویداد ملی عصر امید در استان البرز

توجه به سیره نبوی و اتحاد بین مسلمانان راه پیروزی امت اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج گفت: مهمترین راهی که جهان اسلام را به پیروزی می‌رساند توجه به سیره نبوی و اتحاد بین مسلمانان است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج گفت: مهمترین راهی که جهان اسلام را به پیروزی می‌رساند توجه به سیره نبوی و اتحاد بین مسلمانان است.
کد خبر: ۱۴۲۴۳۰۹
به گزارش جام جم آنلاین البرز،خطیب جمعه کرج در خطبه های امروز  با تبریک میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت بیان داشت: باید سیره‌ رسول خدا را بشناسیم و روش زندگی که داشتند را پیش بگیریم که سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.
 
آیت الله حسینی همدانی گفت: یکی از معجزات پیامبر اکرم (ص) این بود که با تدبیر توانست جامعه آن زمان را مدیریت کند و باعث ایجاد امنیت و آرامش در زندگی مردم شود.
 
وی گفت: مسیری که پیامبر در پیش گرفت وحدت اسلامی بود، سیره نبوی که برای تحقق وحدت اسلامی در این برهه از زمان برای ایجاد امت اسلامی ضرورت دارد.
 
آیت الله حسینی همدانی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی نیز همین مسیر را در پیش گرفته است و از ابتدا حضرت امام (ره) از انقلاب جهانی و امت اسلامی نام می بردند، بنابراین سیره رسول خدا دستورالعمل امروز ماست و ما باید در مسیر امت اسلامی حرکت کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه امروز ایران اسلامی خودش را به انواع سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزار‌ها مجهز کرده است گفت: دشمنان از پیشرفت ایران اسلامی و وحدت در بین مسلمانان هراس دارند و به همین دلیل در مسیر تفرقه افکنی موج ایجاد می‌کنند و گاهی موج اسلام هراسی راه می‌اندازد اما به فضل الهی نتوانسته اند به این اهداف دست یابند.
 
خطیب جمعه کرج در ادامه افزود: مهمترین راهی که جهان اسلام را به پیروزی می‌رساند توجه به سیره نبوی و اتحاد بین مسلمانان است.
 
آیت الله حسینی همدانی گفت: برای رسیدن به این منظور باید خود را قوی کنیم و به گفته مقام معظم رهبری برای قدرتمند بودن نه فقط توانمندی در تجهیزات نظامی بلکه در ابعاد مختلف اقتصادی؛فرهنگی و سیاسی باید قوی بود و خود را تقویت کرد. 
 
وی با بیان اینکه امروز یکی از ارکان قدرت حفظ جمعیت جوان کشور است گفت: یکی از عوامل قدرت و پیشرفت کشور جمعیت جوان است دستگاه‌های متولی در بحث ازدواج و کمک به باروری ناباروران باید ورود کنند و این یک جهاد است در استان هم ادستگاه‌های متولی باید اقدامات لازم را داشته باشند.
 
خطیب جمعه کرج در ادامه به طرح‌هایی که برای رشد و آبادانی در استان ارائه می‌شود اشاره کرد و گفت: در این طرح‌ها باید آینده دیده شود آن هم آینده طولانی مدت و طرح‌ها باید کامل و جامع باشد تا بیت المال درست هزینه شود و مصلحت عامه در نظر گرفته شود.
 
خطیب جمعه کرج در پایان خطبه‌های امروز با اشاره به اینکه شهرک صنعتی اشتهارد نیاز به ۱۰۰۰ نیروی کار دارد بیان داشت: این موضوع را باید به عنوان فرصتی برای اشتغال مردم استان و سرعت در چرخش چرخ صنعتگران دانست که نیاز به توجه و تدابیر لازم دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها