مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان مرکزی:

منابع بانک قرض الحسنه مهر در استان مرکزی رشد 26 درصدی داشته است

مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان مرکزی گفت: بانک قرض الحسنه مهر در استان مرکزی هیچ فرد پشت خط در خصوص وام فرزندآوری و ازدواج ندارد.
کد خبر: ۱۴۲۳۴۲۲

به‌گزارش جام جم آنلاین از استان مرکزی، رضا وهام در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون منابع بانک با رشد حدود ۲۸ درصدی همراه بوده و از یک میلیون و ۵۶۱ هزار و ۸۵۳ میلیار ریال به یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۷۶۸ میلیارد ریال رسیده است. 

وی با بیان اینکه نسبت مطالبات به مصارف از ۳۸ صدم درصد در ابتدای سال به ۴۳ صدم درصد افزایش یافته است، افزود: تعداد مشتریان این بانک در سطح کشور ابتدای سال ۱۴ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۱۴۶ نفر بوده که این رقم در تاریخ ۳۱ مرداد ماه ۱۵ میلیون و ۸۹ هزار و ۶۲۲ نفر شده است. 

مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان مرکزی با بیا اینکه میزان کفایت سرمایه در ابتدای سال ۹.۵۱ درصد و اکنون ۸.۸۰ درصد  است، تصریح کرد: از ابتدای هفته دولت سال گذشته تاکنون ۳ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۳۴۷ فقره تسهیلات به مبلغ یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۲۵۱ میلیارد ریال پرداخت شده که ۴۳۵ هزار و ۷۱ فقره معادل ۱۳ درصد به مبلغ ۱۴۰ هزار میلیارد ریال معادل ۱۰ درصد از این تسهیلات بدون ضامن بوده است. 

وهام با بیان اینکه یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۱۴۱ افتتاح حساب  و ۴۴۳ هزار و ۹۴۸ پرونده تسهیلات به صورت آنلاین انجام شده است، گفت: تعداد وام ازدواح در یکسال گذشته ۳۴ هزار و ۲۶۴ فقره به مبلغ ۵۴ هزار و ۴۲ میلیارد ریال بوده است، همچنین وام فرزندآوری در این مدت ۳۵ هزار و ۱۰۱ فقره به مبلغ ۱۵ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال، در راستای حمایت از مددجویان کمیته امداد ۱۲ هزار و ۷۷۲ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۱ هزار و ۸۱ میلیاد ریال،  حمایت از مددجویان بهزیستی ۵ هزار و ۶۷۷ به مبلغ ۵ هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال، حمایت از بیماران خاص ۳۵ هزار و ۹۶۰ فقره به مبلغ ۱۱ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال و  دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد ۸۳۱ فقره تسهیلات معادل ۱۳۶ میلیارد ریال پرداخت شده است. 

مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان مرکزی در خصوص عملکرد استان مرکزی تا تاریخ ۳۱ مرداد امسال گفت: منابع این بانک در استان از ابتدای سال بارشد ۲۶ درصدی به ۵۱ هزار و ۲۴۶ میلیارد ریال رسیده است و نسبت مطالبات به مصارف در استان ۰.۲۴ درصد است.

وهام عنوان کرد: بانک در استان مرکزی از هفته دولت سال گذشته تاکنون ۷۲ هزار و ۸۰۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۶ هزار و ۴۹۴ میلیارد ریال پرداخت کرده که ۹ هزار و ۴۴۰ فقره معادل ۲ هزار و ۸۹۷ فقره بدون ضامن پرداخت شده است و تعداد افتتاح حساب آنلاین در این یکسال ۲۵ هزار و ۹۵۱ فقره، ۱۵ هزار و ۸۸۰ فقره پرونده وام آنلاین نیز در این مدت تشکیل و ۷۷۵ درخواست سفته الکترونیک ثبت شده است. 

وی با بیان اینکه هیچ فرد پشت خط در خصوص وام فرزندآوری و ازدواج در استان مرکزی وجود ندارد، گفت: در یکسال اخیر یک هزار و ۶۲ فقره وام ازدواج به مبلغ یک هزار و ۴۹۴ میلیارد ریال، ۷۳۴ فقره تسهیلات فرزندآوری به مبلغ ۲۷۷ میلیارد ریال، ۲ هزار و ۹۶۵ فقره تسهیلات برای حمایت از مددجویان کمیته امداد، ۶۹۵ فقره تسهیلات برای حمایت از بیماران خاص و ۱۲۰ فقره تسهیلات برای حمایت از مددمویان بهزیستی پرداخت شده است. 

مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان مرکزی میزان تسهیلات پرداختی در راستای حمایت از تولید کالای ایرانی در استان را ۷ هزار و ۹۶۸ فقره به مبلغ ۴ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: انتشار اوراق قرض الحسنه برای نخستین بار در کشور، راه اندازی سامانه اعتبار سنجی ضمان، تجمیع خدمات غیرحضوری بانک، سفته الکترونیک، مزد خدمت، مرکز نوآوری، رشد ۸۱ درصدی منابع، پرداخت حقوق و دستمزد سازمان ها و شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی و راه اندازی پایگاه قرض الحسنه و تبدیل شدن به مرجعیت علمی از اهم اقدامات در این بانک بوده است. 

وهام بیان کرد: بانک رویکرد خود را به سمت اشتغال تغییر داده که در این راستا طرح مهرپوز افتتاح شده است؛ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای تقویت و افزایش توان مالی دارندگانِ فعالِ دستگاه‌های پوز فروشگاهی خود، اقدام به برگزاری جشنواره "مهرِ پوز" بصورت محدود و با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه متنوع و ویژه با امکان بازپرداخت به‌ دلخواه مشتری بصورت اقساطی یا یکجاپرداخت کرده است. 

وی با بیان اینکه بانک در حال رونمایی از یک سوپر اپلیکیشن تحت عنوان "کیو بانک" است، خاطر نشان کرد: این بانک در سطح استان ۱۸ شعبه دارد که ۷ شعبه آن در اراک بوده و تنها شهرستان آشتیان فاقد شعبه است.

انتهای پیام/

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها