وزیر اطلاعات در مراسم رونمایی از «سیطره» مطرح کرد؛

راویان کتاب سیطره خطشکنان تهاجم علیه ملت ایران هستند

وزیر اطلاعات در آیین رونمایی از کتاب سیطره دست اندرکاران تهیه کتاب سیطره را سرداران و سربازان خط مقدم مقابله با تهاجم دشمن و مدافعان هجمه دشمنان ایران، آمریکاو اسرائیل و انگلیس خواند.
وزیر اطلاعات در آیین رونمایی از کتاب سیطره دست اندرکاران تهیه کتاب سیطره را سرداران و سربازان خط مقدم مقابله با تهاجم دشمن و مدافعان هجمه دشمنان ایران، آمریکاو اسرائیل و انگلیس خواند.
کد خبر: ۱۴۲۳۳۶۰
نویسنده احمد غلامی - خبرنگار جام جم آنلاین

به گزارش جام جم آنلاین،  آیین رونمایی از کتاب «سیطره» روایتی از پرونده امنیتی نفوذ به گروهک کومله چهارشنبه ۲۹ شهریوردر  تالار مهر حوزه هنری انقلاب اسلامی با حضور نویسنده اثر برگزار شد.

 این اثر دربرگیرنده خاطرات نادر کیانی یکی از سربازان گمنان امام زمان است که یادمانده های هفت سال نفوذ خود در یکی از گروهک های تروریستی و تجزیه طلب به قلم کیانوش گلزار راغب روایت کرده است. 

در ابتدای این جلسه، علی اکبر شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر در این مراسم اظهار کرد: دو روایت است که به آن برای پایه کار امنیتی استناد می‌شود. یک روایت اینکه پیامبر از یکی اصحاب می‌خواهند لباس خود را عوض کند و مثل اعضای یک روستا شود و وارد روستا شود و امام علی(ع) نیز در یک جنگ از کسانی می‌خواهند تغییر چهره و لباس دهند و به سپاه مقابل بروند و اطلاعات در بیاورند.
 
وی افزود: با وجود روایت‌هایی که از پیامر و امام علی(ع) وجود دارد، باید با شیوه‌های نوین و تکنولوژی به ضرورت کار امنیتی پرداخت. لازم است متخصصان این حوزه وارد شوند.

مدیر عامل انتشانرات سوره مهر با بیان اینکه  نوشتن و روایت کردن کتاب‌هایی شبیه سیطره لازم است و ضروری است خاطرنشان کرد:و سال‌ها کار و فعالیت علمی لازم است تا دوباره مثل این کتاب چاپ شود زیرا این اثر حاصل کار دو مرکز تخصصی(حوزه هنری و نهادهای امنیتی) است.

 شیروانی با بیان اینکه موقع مطالعه کتاب سیطره با تکنیک های روانی در نحوه روایت مواجه ایم که با شیوه های روایتگری در گذشته متفاوت است.

سخنران بعدی این مراسم کیانوش گلزار راغب نویسنده کتاب «سیطره»  بود. وی با بیان اینکه  پرداختن به شهدای این حوزه برای من افتخاری بزرگ است اظهار کرد:  نادر کیانی یک بزرگ مرد است. برادر من توسط همین گروهک‌ها به شهادت رسید‌. خودم یک هفته آنجا اسیر بودم. خوشحالم توانستم از دریچه هنر و ادب گامی در مسیر امنیت کشور بردارم.
 
وی خاطر نشان کرد: این گروهک‌ها ظاهری فریبنده و جذاب برای جوانان و نوجوانان دارد و خوشحالم با این اثر بتوانیم کمی از درون این گروهک‌ها را نشان دهیم. من کار خود را در کتاب کرده‌ام و امیدوارم مخاطب با خواندن کتاب به شناخت لازم برسد.
 
همچنین مرتضی سرهنگی نویسنده ادبیات پایداری در این آیین اظهار کرد: وقتی متن اولیه را برای من آوردند ساعت ۵-۴ بود و وقتی متن را شروع کردم سرم را که برداشتم ساعت ۱۱ شب بود و متوجه یک دنیا شدم که از آن بی خبریم و آن اولین اثر در خصوص کومله از کیانوش گلزار راغب بود و «سیطره» سومین اثر این حوزه است.
 
وی افزود: ادبیات پایداری ایران یک ادبیات بی‌نظیر است زیرا در خود فداکاری و از خود گذشتگی دارد. امثال فداکاری‌های نادر کیانی که فداکاری جنگی داشتند به مرور باعث فداکاری اجتماعی می‌شود. امیدوارم این کتاب مقدمه‌ای بر این باشد که به این پرونده‌ها و بچه‌ها در این عرصه بیشتر برسیم و کتاب‌های بیشتر و بهتری در این حوزه‌ها بنویسیم.

همچنین سید اسماعیل خطیب وزیر ارتباطات در این آیین اظهار کرد: همزمانی این رونمایی با ایامی که دشمن با یک جنگ ترکیبی برای ایجاد آشوب و اغتشاش در ایران قوی و مقتدر ما دارد، تبریک می‌گویم. همچنین همزمانی آن با ۲۸ شهریور که توافقنامه بین ایران و عراق در خصوص تعیین تکلیف نیروهای تجزیه طلب مبارک می‌دانم.
 
وی  تصریح کرد: جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند سرداران و سربازانی دارد و این کتاب یکی از سرداران جهاد تبیین است که راه خط شکن تهاجم و خط شکنی دفاع مقابل رژیم صهیونسیتی و استکبار است همه کسانی که درحهد براندازی این نظام هوا گماشتند و هر روز به لطف حضور و قدرت مردم در محوریت رهبر شاهد شکست‌های بوده و خواهد بود.

در بخش پایانی مراسم ضمن رونمایی نمادین از کتاب سیطره از خانواده شهدای معظم سید ابراهیم تارا، ناهید فاطمی کرجو، سید حسین میری فراهانی و جواد قمی تقدیر شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها