رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به بارش شدید باران در محور‌های مواصلاتی گیلان و اردبیل تاکید کرد: بهتر است شهروندان امروز دوشنبه در این محور‌ها تردد نکنند و سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به بارش شدید باران در محور‌های مواصلاتی گیلان و اردبیل تاکید کرد: بهتر است شهروندان امروز دوشنبه در این محور‌ها تردد نکنند و سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.
کد خبر: ۱۴۲۳۰۰۲

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور افزود: امروز دوشنبه  بارش‌ باران را در مناطقی مانند شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که شدت بارش‌ها در کدام مناطق کشور قابل توجه است؟ توضیح داد: امروز بارش‌های شدیدی را در غرب گیلان و محورهای مواصلاتی بین اردبیل و گیلان ‌خواهیم داشت. به همین دلیل سازمان هواشناسی در این خصوص‌ هشداری در سطح نارنجی صادر کرده است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در گفتگو با جام جم‌ آنلاین ادامه داد: با توجه به شدت ‌بارش‌ها به مسافرانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی بین اردبیل و گیلان و یا  غرب این استان را دارند، توصیه می‌کنیم که سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند، زیرا انتظار داریم امروز بارش‌های سنگینی را در این مناطق شاهد باشیم.

ضیاییان عنوان کرد: علاوه بر این بهتر است، شهروندان در این مناطق از حریم و بستر رودخانه‌ها نیز فاصله بگیرند‌.

‌وی درباره شدت بارش‌ها در روز سه‌شنبه نیز توضیح داد: فردا بارش‌ها اندکی خفیف‌تر می‌شود. اما کماکان شاهد بارش باران در استان گیلان و غرب مازندران خواهیم بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه ‌‌ بارش خاصی را در کشور شاهد نخواهیم بود. البته ممکن است ‌بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای ‌‌در‌‌ گیلان و مازندران اتفاق بیفتد.

ضیاییان افزود: به این ترتیب می‌توان گفت در روزهای پایانی هفته شاهد جوی پایدار در اغلب نقاط کشور خواهیم بود.

وی درباره روند کاهش دما درکشور نیز توضیح داد: تا روز چهارشنبه روند کاهش دما را در اغلب مناطق کشور شاهد خواهیم بود‌.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در خصوص وزش باد نیز  عنوان کرد: ‌امروز دوشنبه‌‌ کماکان وزش باد شدید را در شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی و  جنوب سمنان خواهیم داشت.

ضیاییان یادآور شد: شدت وزش باد ‌ بعد از ظهر سه شنبه و صبح چهارشنبه پیش‌رو در ‌شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی افزایش پیدا می‌کند و پدیده گرد و خاک در این مناطق افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: ‌از ظهر چهارشنبه تا روز پنجشنبه نیز شدت وزش باد در این مناطق‌ قابل ملاحظه‌ و همراه با گرد و خاک خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره اینکه آیا در هفته اول مهر شاهد فعالیت سامانه بارشی در کشور خواهیم بود؟ نیز به جام جم آنلاین گفت: هرچند تا هفته آینده نقشه‌های هواشناسی تغییر خواهد کرد. اما ‌می‌توان گفت ‌از روز سه‌شنبه چهارم مهرماه سامانه‌ای بارشی در شمال غرب کشور فعال خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها