معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگو با جام جم آنلاین

افزایش ترافیک تهران از امروز | محور‌های پرترافیک را بشناسید

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه از امروز شاهد افزایش ترافیک در معابر پایتخت خواهیم بود، گفت: در محور‌هایی مانند شهید همت، حکیم، بابایی، زین‌الدین، نواب، جاده مخصوص و بزرگراه تهران-کرج ترافیک سنگین‌تر خواهد شد.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه از امروز شاهد افزایش ترافیک در معابر پایتخت خواهیم بود، گفت: در محور‌هایی مانند شهید همت، حکیم، بابایی، زین‌الدین، نواب، جاده مخصوص و بزرگراه تهران-کرج ترافیک سنگین‌تر خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۲۲۱۴۹

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ محمد رازقی‌ در پاسخ به این پرسش که بازگشت ساعات کاری ادارات به روال گذشته چه تاثیری بر ترافیک کلانشهر تهران می‌گذارد؟ ‌گفت: از امروز ‌ شاهد افزایش و متراکم‌تر شدن ترافیک در تهران خواهیم بود.

وی درباره اینکه کدام محورها در کلانشهر تهران ترافیک‌ سنگین‌تری خواهند داشت؟ نیز توضیح داد: محورهایی مانند‌ بزرگراه همت و حکیم غرب به شرق، بزرگراه بابایی شرق به غرب، بزرگراه‌ زین‌الدین شرق به غرب و بزرگراه نواب جنوب به شمال از جمله‌‌ شاهراه‌های ورودی به ‌تهران هستند که از امروز (شنبه) بیشترین ترافیک را خواهند داشت.

‌ معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: البته معابر دیگر تهران نیز دچار افزایش ترافیک خواهند شد، برای نمونه‌ معابری مانند جاده مخصوص تهران، بزرگراه کرج به سمت تهران، بزرگراه آیت‌الله سعیدی، امام علی و بسیج نیز از امروز ترافیک بیشتری خواهند داشت.

سرهنگ محمد رازقی‌ در پاسخ به این پرسش که زمان ایجاد ترافیکی صبحگاهی در تهران چه تغییر می‌کند؟ نیز به جام جم آنلاین گفت: اگر ساعت شروع کار ادارات هفت صبح باشد، ترافیک از حدود 6 و 30 دقیقه صبح شروع می‌شود و معمولا تا ساعت حدود 9 صبح ادامه خواهد داشت.

وی درباره اینکه چه ماه‌هایی از سال تهران شاهد بیشترین ترافیک است؟ نیز عنوان کرد‌: معمولا ماه‌های آذر و دی ‌‌ترافیک تهران نسبت به ماه‌های دیگر سال افزایش پیدا می‌کند و ترافیک شامگاهی در این کلانشهر به اوج خود می‌رسد. ‌

‌معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ درباره تاثیر بارش‌ باران بر افزایش ترافیک تهران نیز گفت:‌ ترافیک صبحگاهی تهران اگر با باران و آب گرفتگی معابر همراه باشد، شرایط معابر ناگوارتر می‌شود و معمولا در چنین روزهایی در تمام مدت روز شهروندان شاهد ترافیک خواهند بود. ‌

‌سرهنگ محمد رازقی‌ درباره راهکارهای موجود برای رفع مشکل ترافیک تهران نیز بیان کرد: مشکل ترافیک تهران را‌ به دو شکل می‌توان برطرف کرد. برای حل این معضل به شکل مقطعی و کوتاه مدت می‌توان قوانینی در نظر گرفت، مثل تغییر ساعت کار و  طرح ترافیک. اما چنین راهکارهایی موقتی است.

‌وی ادامه داد: ‌اگر بخواهیم معضل ترافیک تهران را بدرستی و ریشه‌ای برطرف کنیم باید ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت را ارتقا بدهیم، زیرا اگر شهروندان تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی شوند، آمار استفاده از خودروهای شخصی کاهش پیدا می‌کند و به دنبال آن شاهد کاهش ترافیک در معابر خواهیم بود.‌

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها