فرمانده پدافند هوایی شمال ‌شرق ارتش گفت:

پدافند هوایی در حوزه تجهیزات به خودکفایی رسیده است.

فرمانده پدافند هوایی شمال شرق ارتش گفت: در حال حاضر در حوزه ساخت سامانه‌های موشکی، توپخانه‌ای، راداری و تمام تجهیزاتی که یک پدافند هوایی مقتدر نیاز دارد، به خودکفایی رسیده‌ایم.
فرمانده پدافند هوایی شمال شرق ارتش گفت: در حال حاضر در حوزه ساخت سامانه‌های موشکی، توپخانه‌ای، راداری و تمام تجهیزاتی که یک پدافند هوایی مقتدر نیاز دارد، به خودکفایی رسیده‌ایم.
کد خبر: ۱۴۲۲۰۴۹

جام جم آنلاین- خراسان رضوی- امیر سرتیپ دوم محمدرضا معصومی  در نشست خبری گرامیداشت روز پدافند هوایی ارتش اظهار کرد: تاکنون اقدامات بسیاری در پدافند هوایی انجام شده و رزمایش‌های خوبی به‌ صورت مستقل یا مشترک با نیروهای دیگر صورت گرفته است. دشمن فعالیت خود را از ابتدای پیروزی انقلاب با راه‌اندازی جنگ تحمیلی علیه ما آغاز کرد و پس از آن به حوزه جنگ نرم وارد شد. اکنون دشمن در حوزه سایبری و فضای مجازی فعالیت دارد، لذا سازمان پدافند وظیفه دارد در این حوزه نیز به اجرای ماموریت بپردازد.

 

فرمانده پدافند هوایی شمال ‌شرق ارتش عنوان کرد: پدافند هوایی چهار ماموریت دارد و در سطح کشور به ۹ منطقه تقسیم شده که منطقه شمال شرق با دو کشور ترکمنستان و افغانستان هم‌مرز است. لذا هر گونه پرواز در این منطقه زیر نظر قرارگاه پدافند هوایی شمال شرق انجام می‌شود و هر هواپیمایی برای عبور باید با رادارهای مرزی ما ارتباط مستقیم برقرار کند.

 

معصومی با بیان اینکه کشف، شناسایی، رهگیری و انهدام چهار ماموریت در این خصوص است که در حوزه هوایی انجام می‌شود، اضافه کرد: ما در منطقه شمال شرق یکی از پازل‌های نه‌گانه پدافند هوایی کشور هستیم. در زمان صلح یکی از ماموریت‌های اصلی ما ترانزیت هوایی است که باعث شده ایران به عنوان یکی از فضاهای امن در خاورمیانه مطرح شود.

 

وی ادامه داد: ارتقا و تجهیز سامانه‌ها در طول بیش از یک دهه که از استقلال پدافند هوایی می‌گذرد، از توانمندی‌های این نیرو است. همچنین توانسته‌ایم رابطه خوبی با صنایع داخلی داشته باشیم و امروز بسیاری از تجهیزات مورد نیاز ما بومی‌سازی شده است. در حال حاضر در حوزه ساخت سامانه‌های موشکی، توپخانه‌ای، راداری و تمام تجهیزاتی که یک پدافند هوایی مقتدر نیاز دارد، به خودکفایی رسیده‌ایم. خوشبختانه امروز با تنوع سامانه‌های پدافندی ساخت داخل، جزو کشورهایی هستیم که مستحکم‌ترین نیروی پدافند هوایی را در منطقه دارد.

 

فرمانده پدافند هوایی شمال ‌شرق ارتش گفت: در طول سال حداقل دو رزمایش در پدافند هوایی داریم و علاوه بر این نیز نمایشگاه‌های مختلف برگزار و دستاوردهای پدافند هوایی که صد درصد بومی هم هست، در معرض نمایش گذاشته می‌شود. پدافند هوایی بسته به نوع تهدید، سناریوهای دفاعی خود را می‌چیند، لذا هر جا تهدید باشد، اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

 

معصومی با بیان اینکه تا کنون در حوزه هوایی، تهدیدی از سمت طالبان نبوده است، افزود: یکی دیگر از ماموریت‌هایی که برای پدافند هوایی تعریف شده، اقدامات بشردوستانه در شرایط خاص است. در هنگام بحران، ارتش با تمام قوا وارد عمل می‌شود و از مردم حمایت می‌کند. در مناسبات مختلف اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و ویزیت رایگان را در دستور کار داریم. در حوزه حمایت از خانواده شهدا نیز شناسایی صورت گرفته و ماهانه ویزیت رایگان در منازل آنان انجام می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها