مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در ۱۵ شهرستان استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۱۹۴۰
نویسنده مهدی شریعت ناصری

جام جم آنلاین-گیلان-به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام سعید مهدوی اظهار کرد: پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی صبح روز چهارشنبه هفته جاری در شهرستان‌های آستارا، آستانه‌ اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، املش، بندرانزلی، تالش، رشت، رضوانشهر، رودبار، رودسر، سیاهکل، شفت، صومعه‌سرا و فومن برگزار می‌شود.

وی افزود: در آستارا این مراسم از لوندویل به سمت بقعه متبرکه امام‌زادگان ابراهیم و قاسم (ع)، در آستانه‌اشرفیه از ۳۶ روستای شهرستان به سمت بقعه متبرکه آقاسیدجلال الدین اشرف (ع) در لاهیجان از مساجد شهر و روستاها این شهرستان به طرف بقعه آقاسیدجلال الدین اشرف (ع) و لنگرود از امام‌زاده آقا سیدمحمدکیاکلایه به طرف بقعه اقاسیدجلال الدین اشرف (ع) برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان بیان کرد: این پیاده‌روی در املش از اداره کل تبلیغات اسلامی این شهرستان به سمت پیاده راه فرهنگی شهرداری و مرکز شهر، در بندرانزلی از بقعه بی بی حوریه تا حرم شهدای گمنام در میدان امام خمینی (ره)، تالش از مساجد شهر به طرف گلزار شهدای گمنام این شهرستان، در رشت از گلزار شهدا به طرف پیاده راه فرهنگی میدان شهدای ذهاب و از رشت به طرف بقعه سیدجلال الدین اشرف در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری این مراسم معنوی در رضوانشهر از بقعه متبرکه آقاامین السلطان غریبنده به طرف امام زاده سیدشرف الدین، در رودبار از بالابازار به مقصدامام زادگان موسی بن جعفر (ع) فیلیده، رستم آباد از مسجد علی ابن ابیطالب (ع) به مقصد امام زاده طاهر شمام، منجیل از مسجد امام زین العابدین (ع) به مقصد مزار شهید گمنام پادگان تک آوران دریایی و در لوشان از گلزار شهدای گمنام به مقصد امام زاده حنیفه بیورزین برنامه‌ریزی شده‌است.

حجت‌الاسلام مهدوی اضافه کرد: این پیاده‌روی در رودسر از سپاه این شهرستان به سوی میدان شهرداری تا مسجد شهدا طالب زاده، در سیاهکل تجمع محوری در بقعه سیدوارستان، در شفت از میدان انقلاب تا مسجد اباصالح (عج) و گلزار شهدا، صومعه‌سرا از مساجد شهر به طرف مسجد جعفری و در فومن نیز از شهر فومن، بقعه سیدحمزه نفوت و روستاهای اطراف به طرف بقعه سبزقبا و مرقد مطهر شهید سیدجواد موسوری شنبه بازار برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی در ۶۰ نقطه استان گیلان برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: تجمع اربعین حسینی در رشت مرکز استان نیز روز چهارشنبه هفته جاری در پیاده راه فرهنگی شهر برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری مراسم روز اربعین در حرم آقا سیدجلال‌الدین اشرف(ع) در شهرستان آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: این مراسم با حضور هیات های عزاداری از روستاها و شهرهای مختلف به سمت حرم آقا سید جلال‌الدین اشرف (ع) برگزار خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها