معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از پرداخت ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پاداش به مشترکان برق همدان طی سال‌جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۱۷۷۰

به گزارش جام جم آنلاین همدان،غلامرضا یداللهی اظهار کرد: در حال حاضر شرکت توزیع برق استان همدان بیش از ۸۱۰ هزار مشترک دارد که از این تعداد، بیش از ۶۴۸ هزار و ۵۰۰ مشترک خانگی هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۵ هزار مشترک تجاری و آزاد با عنوان سایر مشترکان محسوب می‌شوند، گفت: ۳۲ هزار و ۶۶۲ مشترکان عمومی، ۱۳ هزار و ۶۳۵ مشترک کشاورزی و ۶۷۲۱ مشترک صنعتی شرکت توزیع برق استان را تشکیل می‌دهند.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به میزان مصرف انرژی در هر تعرفه اشاره کرد و گفت: بخش کشاورزی افزون‌بر ۳۹ درصد، بخش خانگی افزون بر ۳۲ درصد، بخش صنعت ۱۲ درصد، بخش عمومی ۹.۳ درصد و بخش سایر مصارف ۷.۳ درصد انرژی برق را در استان مصرف می‌کنند.

مصرف ۷۰ درصد انرژی برق همدان در حوزه کشاورزی و خانگی

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد انرژی برق استان در حوزه کشاورزی و خانگی مصرف می‌شود، تصریح کرد:‌ مشترکان کشاورزی کمتر از ۱.۷ درصد از تمام مشترکان برق استان را تشکیل می‌دهند در حالیکه حدود ۴۰ درصد انرژی برق مصرف می‌کنند.

یداللهی خاطرنشان کرد: در پیک مصرف انرژی که چهار ماهه است و از ابتدای خردادماه را شامل می‌شود، این مقدار مصرف مشترکان کشاورزی به بیش از ۵۰ درصد مصرف انرژی استان می‌رسد که حاکی از اهمیت بخش کشاورزی در مصرف انرژی دارد.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال‌جاری تعداد مشترکان برق استان افزون‌بر ۸۳۳ هزار مشترک شود و نیاز به صرفه‌جویی است، بیان کرد: نرخ فروش انرژی برق به طور متوسط در سال گذشته معادل ۱۳۷ تومان بوده است که در بخش خانگی مشترکان ما برای هر کیلووات ساعت مصرف برق به طور متوسط ۱۰۰ تومان پرداخت کردند.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان به طرح‌های تشویقی در مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با پیک بار تابستان ۱۴۰۲ مواجه هستیم و با توجه به اهمیت برنامه‌های مدیریت مصرف در بخش خانگی دو برنامه‌ طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی و قانون افزایش پلکانی تعرفه مشترکان پرمصرف اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای پایداری حفظ شبکه برق و مدیریت مصرف و کمک به عبور از پیک تابستان طرح پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق در سال‌جاری نسبت به سال گذشته تفاوت یافته و امسال گسترده‌تر شده است، افزود: امسال مشترکان بیشتری می‌توانند پاداش دریافت کنند که حدود ۳۱ میلیون مشترک در سطح کشور را شامل می‌شود و حتی مشترکین پرمصرف نیز می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند و از ظرفیت‌های موجود بهره‌مند شوند.

همه مشترکان برق پاداش می‌گیرند

یداللهی با تأکید بر اینکه امسال تمام مشترکان برق می‌توانند مشمول پاداش شوند و نسبت به میزانی که مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش دادند، پاداش دریافت کنند، گفت: اساس کار بر این منوال است که در سطح الگوی مصرف تعریف شده، مبنای الگوی مصرف در ماه ۳۰۰ کیلووات ساعت برای مناطق عادی مانند همدان است که اگر به میزان ۱۰۰ کیلووات ساعت کاهش مصرف برق باشد، مشترکان تا ۱۵۰ هزار تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر مصرف ماهانه ۱.۵ برابر الگوی مصرف یعنی ۴۵۰ کیلووات ساعت باشد، در صورت کاهش به ازای هر کیلووات ساعت ۱۰۰۰ تومان پاداش دریافت می‌شود، ادامه داد: اگر مصرف مشترکی ۲.۵ برابر الگوی مصرف یعنی ۷۵۰ کیلووات ساعت باشد با کاهش آن به ازای هر کیلووات ساعت معادل ۵۰۰ تومان پاداش پرداخت خواهد شد.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه طرح قبلی تا الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات بود اما طرح جدید تمام مشترکان برق را دربرمی‌گیرد، اظهار کرد: اگر کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته در محدوده صفر تا ۱۵۰ کیلووات قرار گیرد به ازای هر کیلووات ۲۰۰۰ تومان و اگر کاهش مصرف نسبت به سال گذشته در محدوده ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات قرار گیرد به ازای هر کیلووات ۱۵۰۰ تومان پاداش تعلق می‌گیرد.

وی اضافه کرد:‌ اگر کاهش مصرف نسبت به سال گذشته در محدوده ۳۰۰ تا ۴۵۰ کیلووات قرار گیرد به ازای هر کیلووات ۱۰۰۰ تومان و اگر کاهش مصرف نسبت به سال گذشته در محدوده ۴۵۰ تا ۷۵۰ کیلووات ساعت قرار گیرد، به ازای هر کیلووات ساعت ۵۰۰ تومان به مشترکان پاداش تعلق می‌گیرد.

یداللهی یادآور شد: در این طرح تمام مشترکان برق تنها با راهکارهای ساده مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافه، استفاده از دور کُند کولر، استفاده نور طبیعی در روز و ... از پاداش‌ها در هر سطح مصرفی برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مشترکان برق خانگی استان ۹۲ درصد زیرالگو مصرف برق داشتند که ۵۲ درصد مشمول پاداش شدند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، ۱۴ میلیارد تومان به این مشترکان پاداش پرداخت شد.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه در سال‌جاری نیز از ابتدای اجرای طرح مدیریت مصرف و پایداری شبکه، ۲۵۱ هزار و ۴۸۶ فقره از ۸۵۴ هزار قبض صادر شده شامل پاداش شدند، افزود: در این مدت ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پاداش به مشترکان برق استان تعلق گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها