رضا طوسی:

11 درصد کردستانی ها صندوق امداد ولایت خدمات بانکی دریافت میکنند

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: از طریق صندوق امداد ولایت به 169 هزار نفر و در حدود 11 درصد از جمعیت استان کردستان خدمات بانکی ارائه می شود.
کد خبر: ۱۴۲۱۷۰۵
نویسنده سید دارا سیدعباسی

جام جم آنلاین، رضا طوسی صبح امروز شنبه به مناسبت روز بانکداری اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران استان در سنندج اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با هدف ترویج فرهنگ قرض الحسنه و توسعه بانکداری اسلامی از سال 1395 نسبت به تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اقدام کرد و این صندوق هم اکنون به عنوان بزرگترین صندوق قرض الحسنه کشور در زمینه پرداخت تسهیلات کم بهره به نیازمندان اقدام می کند.

وی با بیان اینکه با این مبلغ و از ابتدای تاسیس صندوق 40 هزار مورد تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان کردستانی پرداخت شده است، گفت: 24 هزار مورد از این تسهیلات کارگشایی، هشت هزار و 200 مورد وام اشتغال، سه هزار و 422 مورد کمک به خرید مسکن، ۲هزار مورد ودیعه مسکن، 713 مورد شهریه دانشجویان و 643 مورد نیز تسهیلات درمانی بوده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اشاره به اینکه هزار و 277 مورد تسهیلات نیز از محل سپرده خیران پرداخت شده است، افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت وجوه سپرده گذاری شده را به عنوان سرمایه گذاری استفاده نمی‌کند و صرفاً به صورت تسهیلات قرض الحسنه در اختیار نیازمندان قرار می دهد.

وی عدم دریافت سود و جریمه دیرکرد، پرداخت تسهیلات با اقساط بلند مدت، عدم دریافت کارمزد تسهیلات تا سقف 100میلیون ریال، دریافت حداقل کارمزد صرفا یک بار به میزان سه درصد در تسهیلات بیشتر از 100 میلیون ریال، پرداخت تسهیلات با تضامین آسان و پرداخت تسهیلات بدون نیاز به سپرده گذاری را از جمله خدمات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اعلام کرد.

طوسی با بیان اینکه از طریق این صندوق به 169 هزار نفر و در حدود 11 درصد از جمعیت استان کردستان خدمات بانکی ارائه می شود، اظهار کرد: همچنین از طریق این صندوق خدمات بانکی به 10 هزار و 300 کودک یتیم و نیازمند و هفت هزار مادر باردار و شیرده دچار سوتغذیه ارائه خدمت می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان عنوان کرد: از ابتدای تاسیس صندوق امداد ولایت دراستان تاکنون 3هزار و740 میلیارد ریال تسهیلات به نیازمندان کردستانی از طریق این صندوق پرداخت شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها