در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد

بارش‌های رگباری تا شنبه | کاهش دمای هوا از امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه رگبار باران در روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه برای برخی مناطق کشور پیش‌بینی شده است، گفت: بارش‌های روز شنبه در مناطقی مانند خراسان شمالی شدید و مخاطره آمیز خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه رگبار باران در روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه برای برخی مناطق کشور پیش‌بینی شده است، گفت: بارش‌های روز شنبه در مناطقی مانند خراسان شمالی شدید و مخاطره آمیز خواهد بود.
کد خبر: ۱۴۲۰۴۸۹

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در پاسخ به این پرسش که آیا روند کاهشی دما در کشور ادامه خواهد داشت؟ توضیح داد:‌ از امروز روند کاهشی دما را در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت که این روند تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.‌

وی درباره اینکه آیا موج گرمای تابستان را پشت سرگذاشته‌ایم؟ نیز بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر فصل تابستان را پشت سر گذاشته‌ایم روزهای گرم  گذشته را تجربه نخواهیم کرد. در واقع در نیمه شمالی کشور از این شرایط گذر کرده‌ایم. اما در جنوب و بویژه جنوب غرب کشور کماکان گرمای هوا پایدار خواهد بود.‌

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی کشور در روزهای پیش‌رو نیز گفت:‌ از امروز پنجشنبه برای استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ‌ارتفاعات گیلان، گلستان مازندران، البرز، تهران، سمنان، غرب و جنوب فارس بارش‌های رگباری پیش‌بینی شده است که این بارش‌ها بیشتر در‌ ساعات بعد از ظهر و شب اتفاق خواهد افتاد.

ضیاییان درباره وضعیت آب و هوای کشور در روز جمعه نیز عنوان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی می‌توان گفت، فردا جمعه شهروندان در ‌استان‌های آذربایجان‌شرقی، شمال آذربایجان‌غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات ‌تهران، البرز، قزوین، سمنان و زنجان رگبار باران را تجربه خواهند کرد.

وی درباره شرایط جوی کشور در شنبه آینده نیز به جام جم آنلاین گفت: برای روز شنبه در مناطقی مانند اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و آذربایجان‌شرقی، خراسان‌شمالی، شمال‌ سمنان، خراسان‌رضوی، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، و تهران ‌رگبار باران پیش‌بینی شده است که شهروندان بیشتر در ساعات بعد از ظهر شاهد آن خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در پاسخ به این پرسش که بارش‌ها در کدام استان‌های کشور مخاطره آمیزه خواهد بود؟ نیز بیان کرد: روز شنبه در خراسان شمالی بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است و  می‌تواند با مخاطره همراه باشد، چرا که احتمال ایجاد سیلاب وجود دارد. اما در کل  لازم به یادآوری است که بارش‌های رگباری در فصل تابستان مخاطره‌آمیز هستند. به همین دلیل به شهروندان توصیه می‌شود که در این اوقات از نزدیک شدن به بستر رودخانه‌ها خودداری کنند.

 ضیاییان درباره وزش باد و خیزش گرد و غبار در روزهای پیش‌رو نیز توضیح داد:‌ شهروندان امروز پنجنشبه وزش بار‌ و خیزش گرد و خاک را در شرق کرمان، خوزستان، ایلام، سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی، شرق هرمزگان و خراسان‌رضوی تجربه خواهند کرد.

وی ادامه داد: وزش باد و خیزش گرد و غبار در روز جمعه نیز برای مناطقی مانند خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، شرق کرمان، جنوب شرق خراسان‌رضوی و خوزستان پیش‌بینی شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها