سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان طرح‌ها و لوایح بررسی شده در نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۴۲۰۲۲۶

جام جم آنلاین اصفهان؛ علی صالحی در گفت‌وگوی خبری پس از نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به ایام بازگشت آزادگان سرافراز دفاع مقدس امروز به نمایندگی از بیش از ۱۵۰۰ آزاده سرافراز اصفهانی در خدمت تعدادی از آزادگان بودیم و صحبت‌های خوبی در ابتدای جلسه مطرح شد.

وی افزود: علاوه بر طرح رشادت‌ها و دلاوری‌ها، این جلسه منجر به طرح پیشنهادی برای استفاده بهتر و بیشتر از این ظرفیت و ذخیره معنوی در شهر فراهم شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بررسی دو لایحه دو فوریتی گفت: لایحه نخست نود و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در خصوص بخشودگی سهم پنج درصدی شهرداری در فروش بلیط‌های بین شهری در ایام منتهی به سفر اربعین بود؛ با توجه به مسائلی که در حوزه تأمین بلیط و خودروها در این ایام وجود دارد و حجم بالای تقاضا، شورا و شهرداری تصمیم گرفتند تا در رابطه با تأمین خودروهای بین شهری این اقدام انگیزشی برای شرکت‌ها انجام شود و در این ایام سهم ۵ درصدی شهرداری اصفهان در فروش بلیط‌های اتوبوس‌های بین شهری از مبدا اصفهان به مقصد مرزهای زیارتی از شرکت‌های مسافربری اخذ نشود.

وی اضافه کرد: امیدواریم با همت شرکت‌های مسافربری خدمات خوب و پررونقی را شاهد باشیم؛ تلاش ما این بود که در هم‌افزایی صورت گرفته برای ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی در این ایام سهمی داشته باشیم.

صالحی با اشاره به لایحه دو فوریتی مجوز بهره برداری از آکواریوم ناژوان گفت: زمان سرمایه گذاری مشرکت این مجموعه به پایان رسیده و با توجه به مصوبات قبلی در خصوص نرخ‌های ارائه خدمات و با لزوم اینکه باید از تاریخ پیشنهادی فعالیت خود را آغاز کنند لایحه و اصل آن با رای موافق اعضای شورا به تصویب رسید.

وی ادامه داد: امروز عملکرد شش ماهه سال ۱۴۰۱ شهرداری در صحن قرائت و نظراتی مطرح شد و نهایتا این گزارش به تصویب اعضا رسید تا مراحل انتشار آن در پایگاه‌های اطلاع رسانی صورت بگیرد و طبق قانون در دسترس عموم قرار گیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مساعدت به دو مجوعه فرهنگی مردمی برای تامین زیرساخت‌ها و مکان فعالیتشان دستورهای بعدی بود و در این راستا قرارداد مشارکت در احداث مجموعه مذهبی فرهنگی ورزشی خدمات در منطقه ۱۴ نیز بررسی شد.

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوب این دوره ایجاد همین مجموعه‌های مشارکتی در مناطق مختلف است که براساس نیازسنجی، محوریت مردم و پشتیبانی شهرداری در زیرساخت‌ها و تامین زمین، این اقدام، خروجی مناسبی برای شهر به عمل خواهد آورد.

صالحی خاطرنشان کرد: بعد از بررسی‌های لازم این قرارداد مشارکت هم به تصویب رسید تا این مسیر که از منطقه کمتر برخوردار شروع شده در سایر مناطق نیز شکل بگیرد.

وی افزود: امروز میهمانانی از دانش آموزان پایه هشتم مدارس شهر اصفهان داشتیم که با هدف ارتقا بینش و مهارت در درس علوم اجتماعی در جلسه شورای شهر به عنوان یکی از نمادهای مردم سالاری دینی و مجموعه‌های تصمیم گیری حضور داشتند و امیدواریم از جلسه امروز اندوخته خوبی برده باشند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از مدیران و دانش آموزان اصفهانی دعوت می‌کنیم که از فرایند جدیدی که در سال سوم فعالیت شورا برای تعامل بیشتر با دانش آموزان ایجاد شده استقبال کنند.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها