شهردار تبریز رویکرد مدیریت شهری را تسهیلگری و تامین مسکن ارزان دانست و گفت: هدف ما تامین مسکن در مناطق نسبتا کم‌برخوردار از طریق تسهیل گری است چرا که در این مناطق توجیه اقتصادی برای ساخت و ساز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۴۲۰۲۱۳
نویسنده وحیده حاجی محمدیاری

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: یعقوب هوشیار در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر از هدفگذاری تولید ۱۰ هزار واحد مسکونی توسط این مجموعه خبر داد و اظهار کرد: شهرداری تبریز به طور مستقیم وارد حوزه ساخت و ساز مسکن شده‌ و در این زمینه تنها به دنبال کسب درآمد برای این مجموعه نیست و مصمم هستیم خدمات بهینه در حوزه مسکن را به شهروندان ارائه کنیم.

هوشیار با تاکید بر اینکه دولت باید به وظایف خود در حوزه ساخت و ساز مسکن عمل کند، گفت: در مورد شهرک جوانان شهرداری تبریز وظیفه‌ای بر عهده ندارد و نمی‌خواهیم ارزش‌افزوده ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای دولت باشد.  

وی ادامه داد: اگر دولت هفت هزار واحد را به شهرداری تحویل دهد تا ارزش ‌افزوده ایجاد شود آماده فعالیت و همکاری در این خصوص هستیم ولی متاسفانه هیچ اراده‌ای در مجموعه راه‌ و شهرسازی آذربایجان شرقی برای ایفای نقش در شهرک جوانان وجود ندارد.

هوشیار تأکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی حتی حاضر نیست بعد از آزادسازی ۴۸ هکتار بافت ناکارآمد آن را به شهرداری تحویل دهد.

وی در خصوص پروژه اسد گلی خاطرنشان کرد: سال ها پیش یک قرارداد عقیم در این زمینه منعقد شده است و در حال حاضر راه و شهرسازی آماده ارائه سند برای این پروژه نیست و مردم نیز راغب به خرید مسکن در این منطقه نیستند.

شهردار تبریز یادآور شد: برای احداث سه هزار واحد مسکونی پروانه ساخت صادر شده و یک مورد دیگر نیز در دست اقدام است.

هوشیار سیاست مدیریت شهری را اولویت بخشی به موضوعات خدماتی عنوان کرد و گفت: امیدوارم در سه ماهه سوم سال گزارش عملکرد این موضوعات را ارائه دهیم ولی نباید تمام بار این موضوع بر عهده شهرداری باشد.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها