سید محمد هاشمی گفت: بنایی بر لجاجت یا حذف دائم هنرمندی نداریم، از هنرمندان حمایت می‌کنیم، اما قانون‌گریزی را تاب نمی‌‎آوریم.
سید محمد هاشمی گفت: بنایی بر لجاجت یا حذف دائم هنرمندی نداریم، از هنرمندان حمایت می‌کنیم، اما قانون‌گریزی را تاب نمی‌‎آوریم.
کد خبر: ۱۴۱۶۶۰۹
به گزارش جام جم آنلاین، سیدمحمد هاشمی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه با افتخار بر مدار عقلانیت و حکمرانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت انقلابی پرچم دار حرکت ارزشی و انقلابی بوده و هستیم، اظهار داشت: ما برآمده از جبهه فرهنگی انقلاب هستیم و با افتخار خودمان را مکلف بر حفظ همه اصول و ارزش‌ها می‌دانیم.
 
وی با بیان اینکه حدود ۱۵۰ هزار هنرمند در رشته‌های مختلف در استان‌های کشور داریم، ادامه داد: این عزیزان همگی از راه هنر ارتزاق می‌کنند که تقریبا ۹۸ هزار نفر از آن‌ها نیز عضو صندوق اعتباری هنر ما هستند.
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اتفاقات سال گذشته گفت: در اتفاقات تلخ سال گذشته عده‌ای بی قانونی کردند و با بی مهری و نامروتی با امنیت کشور بازی کردند که به خوبی از تمامی مسائل آن مطلع هستیم.
 
هاشمی ادامه داد: در اتفاقات سال گذشته از این میزان هنرمندان سراسر کشور شاید یک هزار نفر از آن‌ها بی‌قانونی کردند، بنابراین نباید آن را به حساب ۱۵۰ هزار نفر بگذاریم. معتقدیم خانواده هنر ایران خانواده نجیبی است.
 
وی افزود: در این میان ما برای برخورد نیز ۲ روش داریم که یکی کار صیانتی است یعنی توجیه کردن، گفتگو کردن با هنرمندی که به هر حال وارد عرصه خطری شده که باید آن را متوجه کنیم که اولا اصل این ماجرا چیست و چه پشت صحنه‌ای دارد، دوم اینکه وی را به عوارض و عواقب حقوقی آن رفتار مطلع کنیم که این مهم کاری است که ما انجام دادیم و خیلی هم نتیجه گرفتیم.
 
هاشمی با تاکید بر اینکه واقعا خیلی از این افراد عناد ندارند و بر اساس یک هیجان می‌خواهند گفتگو کنند و وقتی متوجه می‌شوند خودشان را با شرایط و حقیقت ماجرا هماهنگ می‌کنند، اظهار داشت: البته در این میان عده‌ای نیز هستند که بر مسیر خلاف قانون و عرف خودش و عناد خودش حرکت کرده اند که ما در اینجا اقدامات سلبی خواهیم داشت.
 
قائم‌مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در این ارتباط حدود ۳۰۰ نفر بودند کسانی که در واقع حرف ها، صحبت‌های توجیهی و صیانتی را برنتافتند و بر مدار خودشان ادامه دادند و ما بر اهرم‌های قانونی که داشتیم محرومیت‌های مختلفی را از ابعاد مختلف تخصصی اعمال کردیم که شما در عمل هم می‌بینید تعدادی از بازیگران یا هنرمندان هستند که در عرصه‌های مختلف اجازه فعالیت ندارند.
 
وی تصریح کرد: در این میان یکی از بازیگران بود که کشف حجاب کرد و ما از قبل هم اعلام کردیم که حجاب شرعی و قانونی خط قرمز ما است و بر اساس آن با کسی هم تعارف نداریم. واضح هم گفته بودیم و آقای وزیر نیز چندین بار به صراحت گفته بودند؛ بنابراین یکی از پلتفرم‌ها که درخواست برنامه مشترکی با یکی از بازیگران خانم کشف حجاب کرده داشت جلوی آن را گرفتیم. اعلام کردیم که این خانم بازیگر بخاطر تخلف آشکاری که انجام داده فعلا اجازه فعالیت ندارند.
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: خدای ناکرده ما بنایی بر لجاجت یا حذف دائمی کسی را نداریم و اگر کسی خطایی انجام داده یا تکرار کرده، اما هم اکنون به پشیمانی رسیده و پشیمانی خودش را ابراز کند در تصمیمات محرومیتی و اعمال اهرم‌های قانونی که در نظر داریم تجدید نظر خواهیم کرد، زیرا که نمی‌خواهیم کسی را برای همیشه از یک فعالیت هنری منع کنیم.
 
هاشمی اظهار داشت: امید و درخواست ما از تمامی هنرمندان کشورمان این است که با رعایت ضوابط قانونی، عرفی و شرعی فعالیت کنند به طور که فعالیت‌های آن‌ها روز افزون و مورد استقبال مردم باشد./صدا و سیما
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها