سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: وزیر امور خارجه عمان امروز به تهران سفر می‌کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: وزیر امور خارجه عمان امروز به تهران سفر می‌کند.
کد خبر: ۱۴۱۶۵۰۹
به گزارش جام جم آنلاین، ناصر کنعانی در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران گفت: وزیر امور خارجه عمان در این سفر با وزیر امور خارجه ایران  و تعدادی دیگر از مقامات کشورمان رایزنی می‌کند.
 
کنعانی همچنین در این نشست در پاسخ به سوالی  در مورد بیانیه مشترک روسیه و شورای همکاری خلیج فارس در ارتباط با جزایر سه گانه ایران و واکنش تهران به این بیانیه گفت: جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی اعتراض خود را در مورد ادعاهای مطرح شده در این بیانیه به دولت فدراسیون روسیه اعلام کرده است.
 
این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مواضع سیاسی غیر دقیق و غیر سازنده ، قطعا هیچ گونه خللی در حاکمیت غیر قابل مذاکره ایران بر این جزایر سه گانه وارد نمی‌کند.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی گفت: ایران در استفاده از ظرفیت‌های دپیلماتیک برای تامین حقوق ملت ایران غفلت نمی‌کند .
وی  افزود: ما از مسیرهای دیپلماتیک هیچ گاه فاصله نگرفته‌ایم.
 
کنعانی همچنین در پاسخ به سوال دیگری  در مورد تعلیق رابرت مالی از پرونده ایران از سوی دولت آمریکا  و این که ایران ، آیا این موضوع را مثبت و یا منفی می داند؟ گفت: ارزیابی خاص مثبت و یا منفی در این ارتباط نداریم. ما به رفتارهای دولت آمریکا نگاه می‌کنیم. وی تاکید کرد: رفت و آمد افراد مبنای  قضاوت ما نیست. ما به رفتارهای دولت‌ها نگاه می‌کنیم.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در  مورد  برخی از تحلیل‌ها در ارتباط با  سفر رییس‌جمهور به کنیا و تحلیل‌های منتشر شده مبنی بر انجام تلاش‌هایی از سویی آمریکا و اسراییل مبنی بر این که این سفر انجام نشود، خطاب به خبرنگار پرسش کننده گفت: من ارزیابی در مورد آنچه که شما مطرح کردید، ندارم.
وی گفت: سفر رییس جمهور به کنیا در زمان خودش انجام شد ، سفر موفقی بود. روابط ایران و کنیا در سال‌های گذشته هم سازنده و رو به پیشرفت بوده است.
کنعانی با اشاره به قراردادهای امضا شده بین ایران و کنیا در این سفر گفت: توافقات امضا شده ، زمینه ساز ایجاد جهش در روابط دو کشور خواهد بود./ایسنا
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها