فرماندار تهران گفت: میهمانی 10 کیلومتری غدیر حاصل یک حرکت جبهه ای و مردمی است.
کد خبر: ۱۴۱۵۰۸۳

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی فرمانداری تهران؛جلسه شورای هماهنگی فرهنگی و اجتماعی جهت پیگیری و هماهنگی جشن بزرگ میهمانی ده کیلومتری غدیر صبح امروز با حضور احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران؛ سردار محمد حسین حمیدی فرمانده راهور تهران، علیرضا نادعلی و سید احمد علوی اعضای شورای شهر تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری، ساسان زارع قائم مقام قرارگاه قرب بقیه الله، مهرداد باقری رئیس سازمان فرهنگی و هنری، علی نصیری رییس سازمان بحران شهرداری، مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی، رضا صیادی رئیس سازمان زیباسازی، و تعدادی از مدیران کل و روسای سازمان ها و شرکت های شهرداری شهرداران مناطق اصلی و معین درگیر در میهمانی ده کیلومتری و معاونین مناطق در ساختمان مرکزی شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه معاون اجتماعی شهرداری تهران ضمن تقدیر و تشکر از راه اندازی ستاد برگزاری میهمانی 10 کیلومتری غدیر با بیان اینکه مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در تهران از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی برگزار می شود، گفت: طراحی خوب و تمهیدات لازم برای برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد و چندین ماهه جبهه فرهنگی انقلاب در خصوص برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری در مسیر میدان امام حسین تا میدان آزادی، افزود: در این ارتباط جلسات متعددی با سازمان ها و نهادها، هیئات مذهبی‌، مساجد و گروه‌های مردمی و جهادی برگزار شده است این مهمانی الگویی برای سایر شهرهای کشور شده است.

وی با بیان اینکه یکی از رخدادهای مدیریت شهری برگزاری برنامه‌های فرهنگی _ اجتماعی با محوریت خانواده و با رویکرد دینی در سطح شهر تهران است، ادامه داد: 1300 موکب در مسیر ۱۰ کیلومتری مهمانی غدیر ، شامل موکب‌های پذیرایی و فرهنگی و خدماتی در این مسیر تدارک دیده شده و با هماهنگی‌های صورت گرفته مسیر خط ویژه اتوبوس برای بازی‌های سرگرمی ویژه کودکان و نوجوانان همچنین خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

توکلی زاده از آمادگی حوزه حمل و نقل شهر تهران اعم از اتوبوسرانی، مترو، تاکسی برای جابجایی شهروندان برای شرکت در مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر خبر داد و افزود: در این ارتباط رایزنی‌های لازم صورت گرفته و برنامه‌ریزی شده است که در همان ساعت برنامه مهمانی ۱۰ کیلومتری، خدمات حوزه حمل و نقل به صورت رایگان به شهروندان ارائه می گردد.

فرماندار تهران نیز در این دیدار گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر اتخاذ شده است.

احمد قیومی افزود: بزرگداشت جشن بزرگ امسال که به عنوان مهمانی غدیر و مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر مزین شده است، برای همه ما یک تکلیف است و همه ما باید در راستای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این مناسبت بزرگ تلاش کنیم.

وی افزود: این جشن بزرگ باعث اعتلا و سرافرازی ما شیعیان چه در سطح پایتخت کشور حتی منطقه و سطح جهان است.

وی ادامه داد: با تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌ها همه مسائل امنیتی و انتظامی، موضوعات ترافیکی، اطلاع رسانی و غیره صورت گرفته تا شهروندان از این جشن بزرگ نهایت بهره مندی را داشته باشند.

سپس سایر اعضای جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه برگزاری باشکوه این مراسم ارائه کردند.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه ؛ موضوعات ترافیکی، امنیتی، انتظامی، درمانی، خدمات دهی و مسائل مربوط به حوزه عمرانی، جمع‌آوری زباله و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها