استاندار یزد در کارگروه توسعه صادرات استان مطرح کرد؛

تراز تجاری استان یزد مثبت است

یزد- استاندار یزد با اشاره به برگزاری متفاوت هفته دولت در استان یزد گفت: امیدآفرینی، شفافیت و گزارش صادقانه؛ محور برنامه‌های هفته دولت در استان خواهد بود.
کد خبر: ۱۴۱۴۴۸۸

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، مهران فاطمی در نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته دولت اظهار داشت: لازم است تا متولیان امر فرهنگ و فرمانداران شهرستان‌های استان به فراهم سازی زمینه های برگزاری جشن‌ در این ایام همت کنند.
استاندار یزد با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان در طول هفته دولت به اطلاع رسانی در خصوص گفتمان و برنامه‌ و امور کلان دولت و همچنین اقدامات انجام شده در استان بپردازند، گفت: یکی از وظایف مهم دولتمردان دفاع از عملکرد و برنامه‌های تحولی دولت و پاسخ به شبهات و سوالات ایجاد شده در بین مردم است که باید برای هرچه بهتر عمل کردن به این وظیفه، اطلاعات و اشرافیت مطلوبی نسبت به مسائل کلان دولت داشته باشند.
استاندار یزد با اشاره به لزوم باز کردن گره‌های ذهنی مردم درباره مسائل مختلف در هفته دولت گفت: افتتاح پروژه‌های استانی به مثابه زمینه و بستری برای باز کردن گره‌های ذهنی مردم لازم است اما کافی نیست و تمامی اقدامات و برنامه‌های دولت باید به امید آفرینی و ایجاد رضایتمندی در جامعه منتج شود.

وی با تاکید بر تدوین بسته جامع اطلاع رسانی از عملکرد استان اظهار داشت: همه کارمندان دولت باید احترام به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.
مهران فاطمی با بیان اینکه رفتار مدیران و مسئولان به کالبد هفته دولت روح می‌بخشد، تصریح کرد: معاونت منابع انسانی استانداری برنامه منسجمی را برای تکریم ارباب رجوع تدوین کند تا در طول سال و به طور خاص در ایام هفته دولت اتفاق بیفتد و هر مدیری در مجموعه خود سرعت پاسخگویی حضوری و تلفنی و جلوگیری از حجم بالای نامه‌های سرگردان در ادارات را مدیریت کند.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات و دیدارهای نخبگان در هفته دولت گفت: شنیدن نقدها و نظرات گروه‌ها و قشرهای مختلف جامعه می‌تواند موجب رضایتمندی بیشتر مردم شود.

استاندار یزد با بیان اینکه تاکنون درصد بالایی از سوالات و ابهامات مردم در دیدارها و بازدیدها درباره طرح نهضت ملی مسکن بوده است، تاکید کرد: تدوین بسته ویژه اطلاع رسانی در خصوص طرح نهضت ملی مسکن و تحویل ۲ هزار واحد این طرح و واگذاری آن به مردم در هفته دولت در دستور کار معاونت عمرانی و اداره کل راه و شهرسازی قرار بگیرد و با همه متقاضیان تایید شده طرح در خصوص سوالات و ابهامات آنها گفتگو شود.

وی با اشاره به برگزاری میزهای فراگیر خدمت در سطح مساجد و محلات گفت: مسئولان شهرستانی و معاونین ادارات در این برنامه حضور پیدا کنند تا نهضت رسیدگی به ابهامات و مشکلات مردم در ایام هفته دولت و حتی یک ماه پس از آن شکل بگیرد و همچنین با راه اندازی «سامانه نماد» میزان رضایت مردم از عملکرد مسئولان سنجیده شود.

فاطمی از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خواست تا پروژه‌های در آستانه افتتاح استان را با تزریق منابع مالی و یا مطالبه از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه به هفته دولت برسانند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ویژه برنامه شهدای دولت و نمایشگاه دستاوردهای دولت در استان در قالب برنامه‌های با کیفیت و نوآورانه انجام شود تا حضور در آن برای مردم جذابیت بیشتری داشته باشد و عملکرد دولت نیز بهتر و بیشتر بیان شود.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها