مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد خبر داد؛

فضاسازی و زیباسازی بافت تاریخی یزد و بناهای آن از عید تا عید

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد:

مرمت و بازپیرایی میدان تاریخی وقت‌الساعه در یزد آغاز شد

یزد- مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد از آغاز عملیات اجرایی مرمت و بازپیرایی میدان تاریخی وقت‌الساعه خبر داد.
کد خبر: ۱۴۱۴۲۸۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، علیرضا نقوی با اشاره به اینکه میدان وقت‌الساعه یکی از میدان‌های شهری و فضاهای درون محله‌ای بافت تاریخی یزد است که در جوار مسجد جامع و بقعه سید رکن‌الدین قرار دارد، در ارتباط با پیشینه تاریخی این میدان مهم شهر یزد اظهار داشت: در این میدان آثار تاریخی از دوره‌های ایلخانی، صفویه، قاجاریه و پهلوی جای گرفته است.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد گفت: بر خلاف برخی از فضاهای شهری و تاریخی یزد، این میدان در گذر زمان از دستخوش تغییرات و حوادث مصون مانده است.

نقوی در ارتباط با اهمیت و ارزش این میدان گفت: از آنجا که شاخص ساعت آفتابی یزد در گذشته در این میدان نصب شده بود، میدان با نام وقت‌الساعه معروف شده و الان هم به همین عنوان شناخته می‌شود.

وی افزود: بحث بازآفرینی و بازسازی این میدان توسط مشاوران و با همکاری دانشگاه یزد توسط حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد انجام شد و پس از تصویب طرح، به همت همکاران ما در مجموعه شهرداری بافت تاریخی عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد اعتبار این پروژه را بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال دانست و گفت: در این پروژه بحث کف‌سازی و اصلاح جداره‌های میدان در دستور کار قرار گرفته است.

نقوی ادامه داد: همچنین در جریان انجام عملیات‌ عمرانی در این میدان، آشکارسازی پایاب قنات زارچ و برخی دیگر از فضاهای شهری که در گذشته در این میدان قرار داشته در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات عمرانی بدون هیچ مشکلی در حال انجام است و طبق زمان‌بندی انجام شده، در مردادماه این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها