کریدور مقاومت جهانی
چرا سفر رئیس‌جمهور به آمریکای جنوبی اهمیت ویژه‌ای دارد؟

کریدور مقاومت جهانی

رئیس جمهور ارتباط ایران و کشور‌های مستقل در آمریکای لاتین را راهبردی توصیف کرد و گفت: موضع مشترک ایران و ۳ کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا، مقابله با یکجانبه‌گرایی است.
رئیس جمهور ارتباط ایران و کشور‌های مستقل در آمریکای لاتین را راهبردی توصیف کرد و گفت: موضع مشترک ایران و ۳ کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا، مقابله با یکجانبه‌گرایی است.
کد خبر: ۱۴۱۱۶۰۴

به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای رئیسی صبح امروز دوشنبه پیش از عزیمت به ونزوئلا، به منظور دیدار از ۳ کشور منطقه آمریکای لاتین، با بیان اینکه این سفر به دعوت رسمی روسای جمهور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا انجام می‌شود، گفت: امروز عمده کشور‌های منطقه آمریکای لاتین کشور‌هایی هستند که می‌خواهند مستقل زندگی کنند و روحیه آزادی‌خواهی، استقلال‌طلبی و مقاومت در مقابل نظام سلطه وجه مشترک کشور‌هایی است که در این منطقه با جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوبی دارند.
رئیس جمهور ارتباط بین ایران و کشور‌های مستقل در آمریکای لاتین را ارتباطی راهبردی توصیف و تصریح کرد: موضع مشترک جمهوری اسلامی ایران و ۳ کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا، ایستادگی در مقابل نظام سلطه و مقابله با یکجانبه‌گرایی است.
آقای رئیسی با بیان اینکه در سال‌های گذشته همواره روابط خوبی میان ما با این کشور‌ها برقرار بوده است، افزود: ایران علاوه بر روابط دوستانه سیاسی، اقتصادی و تجاری با ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا، در عرصه انرژی نیز با این کشور‌ها همکاری‌های خوبی داشته و در ۲ سال گذشته تعاملات فیمابین در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی، علمی و فناوری و پزشکی و درمانی نیز به شکل مطلوبی توسعه یافته است.
رئیس جمهور صدور خدمات فنی و مهندسی را نیز از دیگر زمینه‌های همکاری میان ایران و این ۳ کشور برشمرد و اظهار داشت: این کشور‌ها و البته کشور‌های همسایه و دیگر کشور‌های دوست و همسو با ایران همواره به بهره‌گیری از توانمندی‌های ایران در زمینه فنی و مهندسی اظهار علاقه مندی، تمایل و رضایت کرده‌اند.
آقای رئیسی با بیان اینکه کشور‌های منطقه آمریکای از ظرفیت‌های متنوع و متعددی برخوردارند، خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران نیز به برکت انقلاب اسلامی و به برکت مردم، ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که تبادل آن‌ها می‌تواند در گسترش و تقویت روابط و همکاری‌ها با کشور‌های منطقه آمریکای لاتین و دیگر کشور‌های همسایه، دوست و همسو موثر باشد و تعاملات بین‌المللی میان این کشور‌ها را نیز تقویت کند.
رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که با توجه به رویکرد تقویت روابط با کشور‌های همسایه، دوست و همسو در دولت سیزدهم، رایزنی‌ها و امضای تفاهم‌نامه‌ها در این سفرها، نقطه عطف و گام موثری در جهت ارتقای سطح روابط با این ۳ کشور منطقه آمریکای لاتین باشد./صدا و سیما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها