روزنامه عبری معاریو با اشاره به اثرات شگرف کشف ذخایر عظیم لیتیوم در ایران، به تقویت موقعیت ژئوپلیتیک در کشورمان اذعان کرد.
روزنامه عبری معاریو با اشاره به اثرات شگرف کشف ذخایر عظیم لیتیوم در ایران، به تقویت موقعیت ژئوپلیتیک در کشورمان اذعان کرد.
کد خبر: ۱۴۱۱۴۶۱

معاریو نوشت: ایران در حال دستیابی به یک پیشرفت در خاورمیانه نه از نقطه نظر نظامی-امنیتی بلکه اقتصادی است پیش‌بینی می‌شود به زودی موقعیت اقتصادی و نفوذ ژئوپلیتیک ایران به شدت افزایش یابد؛ همه این‌ها پس از کشف ذخایر عظیم لیتیوم حاوی ۸.۵ میلیون تن، دومین ذخایر بزرگ جهان پس از شیلی در منطقه همدان است. این کشف ممکن است اثرات فوق‌العاده‌ای بر اقتصاد ایران بگذارد و ظاهراً اثربخشی تحریم‌های اعمال شده بر آن را از بین ببرد.

معاریو در ادامه ضمن توضیح اثرات لیتیوم در اقتصاد ایران نوشت: کشف ذخایر عظیم لیتیوم در ایران موضوعی است که انتظار می‌رود که توازن قوای منطقه‌ای را به هم بزند و به ایران قدرت بی‌سابقه و موقعیت ژئوپلیتیکی و اقتصادی بدهد. این کشف می‌تواند بر بازار‌های انرژی و معدن جهانی و همچنین صنعت جهانی باتری و خودرو‌های الکتریکی تأثیر زیادی بگذارد؛ انتظار می‌رود همه این‌ها به نوبه خود منجر به تغییرات گسترده در اقتصاد و سیاست جهانی شود و مرکز ثقل را به خاورمیانه بازگرداند.

کشف ذخایر لیتیوم یک نقطه عطف حیاتی در بازار انرژی و بازار جهانی معدن است، کشفی که فرصت‌های نادر و عظیم اقتصادی و انرژی را برای ایران به همراه دارد./خبرنگاران جوان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها