مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در استان تهران به‌ویژه ارتفاعات گفت: پایتخت‌نشینان طی دو روز آتی از حضور در ارتفاعات خودداری کنند.
کد خبر: ۱۴۱۱۴۰۹

به گزارش جام جم آنلاین، حامد یزدی‌ مهر از صدور هشدار نارنجی هواشناسی از ظهر فردا یکشنبه 21 خردادماه تا روز دوشنبه بعدازظهر 22 خردادماه خبر داد.

وی با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی از ظهر و اوایل شب 21 و 22 خردادماه وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید مورد انتظار است، گفت: بر این اساس احتمال وقوع رعدوبرق و بارش تگرگ در ارتفاعات و خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در استان تهران وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اجتناب از صعود به ارتفاعات، توقف در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌تمام و درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی تأکید کرد و افزود: از همه مردم می‌خواهیم توصیه‌ها و هشدارهای صادرشده مدیریت بحران در مرحله پیشگیری را جدی بگیرند تا بتوانیم آمادگی لازم جهت مقابله با حوادث طبیعی را داشته باشیم لذا توصیه می‌شود که پایتخت‌نشینان طی 2 روز آتی از حضور در ارتفاعات خودداری کنند.

یزدی‌ مهر با بیان اینکه در هشدار هواشناسی به خیزش گردوخاک نیز اشاره شده است، ادامه داد: ضروری است که افراد دارای بیماری‌های تنفسی و زمینه‌ای، کودکان و سالمندان، در مواقع خیزش گردوغبار و کاهش کیفیت هوا در فضای باز قرار نگیرند و حتی‌المقدور از تردد در محیط خارج از منزل اجتناب کنند.

وی بر ضرورت آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های امدادرسان تأکید کرد و گفت: دستورات لازم در این خصوص به مجموعه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تأکید کرد مردم استان اکیداً در حاشیه رودها و مسیل‌ها توقف و اتراق نکنند همچنین به‌علت احتمال سقوط سنگ از محورهای کوهستانی، توصیه می‌شود از سفرهای برون‌شهری خودداری کنند و نسبت به سفرهای درون‌ شهری احتیاط لازم صورت بگیرد.

یزدی‌ مهر همچنین با ابراز اینکه احتمال وقوع رعد و برق و صاعقه در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: توصیه اکید مدیریت بحران به همه دامداران این است که در مدت مذکور از چرای دام‌ها در مناطق مرتفع به‌طور جدی پرهیز کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها