نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی :

در سفر رئیس جمهور بر مسئله آب شرب تاکید داشتيم

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر ریاست جمهوی اولین مورد که نماینده ها برآن تاکید داشتند مسئله آب شرب وسه طرح غدیر، فدک و کوثر برای استان بوده است که تمام شهرها و روستاهای استان را دربرمی گیرد .
کد خبر: ۱۴۱۱۳۶۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین - خوزستان، سید کریم حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری در پایان هر سال کاری اظهار کرد: بنده دیدار اخیر با ایشان را جدا از سایر دیدارها می دانم، نه برای آنکه از نمایندگان تعریف شد گرچه تعریف از جانب شخصی که به لحاظ شخصیت و مسئولیت بالاتر است یک مدال افتخار و فرصت است و ما مفتخریم به اینکه مقام معظم رهبری برخی اصطلاحاتی را برای نمایندگان مجلس به کار برده اند؛ اولین جمله ای که حضرت آقا در حق مجلس یازدهم گفته اند و هرسال تکرار میکنند بحث انقلابی بودن این دوره از مجلس است که آن را کارنامه خود می دانیم.

وی افزود: دستور کار سال آخر ما حول سه محور برنامه هفتم توسعه کشور، تحقق شعار سال بعنوان یک فرمان و پرداختن به طرح ها و لوایحی که در مجلس یازدهم نیمه کاره مانده است انجام می شود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقداماتی که مجلس یازدهم در سطح ملی و برای منابع کشور طی سه سال انجام داده است گفت: مجلس در این دوره قوانین مهمی داشته است، اولین قانونی که در روزهای اول مجلس یازدهم وجود داشت و مقام معظم رهبری از آن بعنوان راه گشا، گره گشا و نجات از بلاتکلیفی یاد میکنند قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها است؛ اینکه کشور را درگیر مذاکرات و موفقیت یا عدم موفقیت هسته ای بدانیم مجلس یازدهم این قانون را تصویب کرد که به تعبیر رهبر دیپلماسی مقتدرانه را برای دولت فراهم کرد.

سیدکریم حسینی قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را قانون دوم خواند و اظهار کرد: محدودیت هایی که برای رونق اشتغال، کارآفرینی و ایجاد اشتغال می توانست راهگشا باشد و صدور مجوزها را با مشکلاتی از جمله رانت و امضای طلایی مواجه میکرد صدور مجوزهای کسب و کار بود که این طرح نیز تصویب و به عنوان قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در کشور جاری شد.

وی با بیان اینکه معیشت مردم را بعنوان اولویت در مجلس یازدهم می دانیم تصریح کرد: قانون جهش تولید، دانش بنیان،کمک به کسب و کار شرکت های دانش بنیان، جهش تولید مسکن، مالیات برخانه های خالی، مالیات برارزش افزوده و مهمترین مطلبی که همیشه بخاطر آن مورد سوال قرار می گیریم ساختار بانک مرکزی و بانکداری اسلامی است نیز مصوب شد که البته بر سیستم بانکی و پولی ما ایراد جدی و واقعی وارد است .

رتبه بندی معلمان در مجلس تصویب شد

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: رتبه بندی معلمان که همه از آن سخن می گویند بیش از 10 سال منتظر تصویب در مجلس بود که این قانون هم به تصویب رسید. همچنین حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که تهدیدی در حوزه اجتماعی است نیز برای کشور مصوب شد.

وی افزود: صنعت خودرو و ساماندهی صنعت خودرو که برای ساخت و واردات مورد اعتراض و ایراد نمایندگان مجلس قرار گرفت جزء قوانین مصوب مجلس یازدهم بوده است.

حسینی با اشاره به اینکه لایه ها و طرح ها مختلفی برای سال پایانی در دستور کار است تا بعنوان لوایح و طرح های نیمه کاره به تصویب برسند، عنوان کرد: حمایت از بانوان، ساماندهی کارکنان دستگاه های اجرایی، ارتقاء امنیت زنان، حجاب و عفاف، تعارض منافع، موارد مربوط به طرح امنیت غذایی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و بازنستگان از جمله این طرح ها است؛ در خصوص بازنشستگان همسان سازی و نقل و انتقال سوابق بین صندوق ها که برای بازنشستگی کارکنان دولت و کارگران تبدیل به معظل شده نیز به نتیجه خواهد رسید.

به گفته وی؛ بیمه رایگان برای دهک های پایین جامعه، ایجاد صندوق های کمک بلاعوض و تسهیلات به بیماران صعب العلاج نیز در دستور کار مجلس یازدهم خواهد بود.

اختصاص 20 درصدی سود سهام بانک ها به فاز دوم طرح مقام معظم رهبری

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه و اعتبارات تخصیص داده شده به استان گفت: همانطور که می دانید فاز دوم طرح مقام معظم رهبری در خصوص احیای اراضی کشاورزی برزمین مانده بود و علاوه بر پیگیری همکارانمان در دوره های قبل ما نیز سه سال است در مجلس پیگیر این قضیه هستیم اما متاسفانه نتیجه ای که باید طی این سه سال نگرفتیم تا اینکه امسال بحث 20 درصدی سود سهام بانکها که از شرکت توسعه نیشکر حاصل می شود در بودجه سال 1402 و با مصوبه ای که در مجلس داشتیم به فاز دوم طرح مقام معظم رهبری یعنی احیای اراضی کشاورزی، رونق کشاروزی، افزایش محصولات کشاورزی، افزایش ارزش زمین، کاهش مصرف آب ، حق آبه کشاورزی و در اختیار گذاشتن فرصت های اشتغال در حوزه کشاورزی اختصاص داده شد که امسال به اجرا در می آید و تاثیرات خودش را خواهد داشت.

وی با اشاره به برخی پیشنهاداتی که در صحن علنی داده می شود عنوان کرد: در جدول مصارفی که به استان ها تخصیص داده میشود به خوزستان از 3 درصد نفت مبلغ 4 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد که با رایزنی برخی نمایندگان ،پیگیری و پیشنهاداتی که دادده شد این مبلغ به میزان حدود 7 هزار میلیارد تومان محقق شد که رقم محسوسی است.

حسینی ادامه داد: به شهرداری ها گفته ایم پروژه هایی که از این مبلغ تعریف می کنند به ما اعلام کنند تا بعد از مدتی آنها را مورد بررسی قرار دهیم و ببنیم چه میزان از پروژه ها عملی شده است که شهرداری 16 پروژه به ما اعلام کرده اما دو سوم آنها هنوز کلید نخورده است.

تصویب اختصاص قیر رایگان با پیگیری نمایندگان مجلس

وی در خصوص برخی از اقداماتی که نمایندگان خوزستان با همکاری نمایندگان سایر استان ها انجام می دهند گفت: قیررایگان که محصول اولیه آسفالت معابر،خیابان ها، روستاها شهرها است با طرحی که توسط نمایندگان داده شد به تصویب رسید که می تواند برای عمران شهر و روستاها کمک خوبی باشد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص ابر چالش استان یعنی موضوع اشتغال جوانان بیان کرد: در خصوص فرصت های جدید اشتغال جوانان خوزستان  در بخش خصوصی و دولتی اگر روزانه پیگیر نباشیم قطعا هفتگی و ماهیانه پیگیر هستیم و با پیگیری هایی که توسط نماینگان مجلس صورت گرفت موفق شدیم از خروج 3-4 کارخانه مهمی که در سوداوری، ایجاد اشتغال، حفظ اشتغال و توسعه استان در حوزه انتخابیه ما وجود داشته و اثرگذار بودند جلوگیری کنیم

حسینی با اشاره به اینکه انتقال آنها توسط برخی مسئولین این موسسات و با صحبت با برخی نمایندگان در شهرستان ها در حال انجام بود اضافه کرد: شرکت کربن که یک فاز توسعه دارد و می تواند فرصت های جدید اشتغال در اهواز ایجاد کند متاسفانه در حال انتقال به شهر دیگری بود و تقریبا مصوب هم شده بود اما ما با ورود به این مسئله جلوی کار را گرفتیم وشرکت در اهواز ماند .

به گفته وی؛ شرکت کربن به دلیل مسائل زیست محیطی باید از اهواز منتقل بشود که برای آن زمینی به مساحت 15 هکتار در شهرک صنعتی شماره 5 توسط شرکت خریداری شده است و به آن محل انتقال پیدا می کند.

وی ادامه داد: فاز دوم شرکت اکسین که فولادسازی است نیز انتقالش به شهر دیگر مصوب شده بود که به این قضیه هم ورود کردیم و جلوی کار را گرفتیم. اگر برخی مواقع از ما ایراد می گیرند و می شنوید که نمایندگان چرا در عزل و نصب مسئولین دخالت می کنند به این علت است که وقتی مدیری برای ماندگاری خود و حفظ صندلی اش رایزنی می کند تا فولادسازی اکسین اهواز که می تواند فرصت های جدید اشتغال برای حوزه انتخابیه ما باشد را به شهر دیگری منتقل کند قطعا ورود می کنیم و جلوی آن را خواهیم گرفت؛ هرچند اعتقاد داریم اگر بیکاری از یکی از شهرهای استان کم شود و یک شخص به فرصت شغلی دست پیدا کند سرریز آن به اهواز نخواهد بود و به رفع بیکاری کمک می شود اما نباید اینطور باشد که آقایان مرکز نشین برای راضی نگه داشتن دو نماینده فرصت ها را از اهواز به شهرهای دیگر ببرند.

با مدیرانی که فرصت های شغلی را از اهواز بگیرند مقابله خواهیم کرد

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی از لوله سازی به عنوان شرکت دیگر در حال انتقال نام برد و بیان کرد: برای اینکه ساخت لوله بدون درز لوله سازی در اهواز صورت بگیرد تا فرصت های جدید اشتغال را در پی داشته باشد، تملک زمین صورت گرفته و پیگیری ها انجام شده اما این دستگاه با یکی از نمایندگان به روش معامله و همکاری اقدام کرده که این فاز را به شهرستان دیگری ببرد در واقع آنها فرصت اشتغال را از اهواز می برند که ما موظف هستیم از این اتفاق جلوگیری کنیم ، همچنین مدیری که بخواهد این کار را انجام دهد هم جلوی آن را خواهیم گرفت هم با آن مقابله خواهیم کرد.

وی در خصوص ایجاد فرصت های جدید اشتغال اظهار کرد: برای استان به دنبال فرصتی که از قراردادهای روسیه و چین وجود دارد هستیم، همچنین به دنبال این هستیم تا فضایی که در نهادهایی مثل ستاد فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان وجود دارد اگر در خوزستان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال داشته باشند به آنها کمک کنیم، البته چند مورد انجام شده و با 6 پروژه  ای که ستاد فرمان امام (ره) در استان پیگیری می کند قریب 20 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می شود که ما این طرح را دنبال و حمایت می کنیم.

حسینی با اشاره به مشکلات هنرمندان برای راه اندازی ساختمان، تالارها و حتی پلاتوهایشان گفت: از نفت اعتباراتی برای ساخت مدارس، تجهیز مدارس، تجهیز مراکز فرهنگی و کمک به راه های روستایی جذب شده و رسیده است که از طریق این بخش می توان مشکلات هنرمندان استان را حل کرد.

اختصاص زمین برای ساخت بیمارستان در حمیدیه

وی در مورد اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: داشتن یک بیمارستان همیشه جز آرزوهای مردم باوی و حمیدیه بود که اکنون بیمارستانی سه طبقه با بهترین شرایط و پیشرفت بالای 70 درصد در شهر باوی در حال احداث است که تجهیز آن در حال پیگیری است و باید به فکر نیروی انسانی آن باشیم؛ همچنین در شهرستان حمیدیه اگر بیماری دچار مشکل میشد ناچار بود برای درمان به اهواز بیاید اما اکنون مرکز درمانی شبانه روزی حمیدیه اقدامات اولیه بیماران را انجام می دهد، در کنار آن نیز زمینی برای ساخت بیمارستان 60 تختخوابی در این شهرستان تملک شده و ردیف بودجه آن صورت گرفته که امسال آغاز ساخت آن را خواهیم داشت.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شهر شیبان، ویس و ملاثانی 3-4 پروژه آماده افتتاح است که به بهره برداری خواهند رسید. تا دوسال گذشته دستگاه  سی تی اسکن که ملزومات اولیه بیمارستان است در شهرستان کارون وجود نداشت اما اکنون به این دستگاه مجهز شده، همچنین اورژانس آن با بیش از 60 تخت، تجهیزات بروز و نیروی انسانی افتتاح شده است که همه اینها نشان از توجه به مسئله بهداشت و درمان است.

به دنبال بیمارستان جایگزین برای بیمارستان رازی اهواز هستیم

حسینی با بیان اینکه بیش از 40 سال از عمر بیمارستان گلستان اهواز می گذرد تصریح کرد: پروژه بیمارستان جدید گلستان با قریب به یک هزار تخت بیمارستانی در حال انجام است؛ برای بیمارستان شفا نیز کلنگ بیمارستان جایگزین زده شده است، بیمارستان رازی نیز یکی دیگر از بیمارستان ها در اهواز است که پیگیر بیمارستان جایگزین آن هستیم.

وی افزود: در بیمارستان ها گاهی در بخش ها مشکل ایجاد می شود اما اینکه کار خدمات رسانی به بیماران سرطانی تعطیل شده باشد اینچنین نیست حتی دستگاه جدید پت اسکن نیز برای آن تهیه شده که پیش از این دستگاه را نداشتند، از آنجایی که بخش خصوصی در حال خدمات دهی می باشد برخی پرسنل رسمی دانشگاه به این قضیه معترض هستند که چرا بخش خصوصی وارد کار شده که به پرداخت های ما توجهی ندارد.

طرح آبرسانی غدیر طرح مد نظر ما نیست

حسینی در خصوص طرح آبرسانی غدیر عنوان کرد: بنده از روز اول هم گفته ایم طرحی که اجرا شد آن طرحی نیست که آب غدیر را از پشت دریاچه سد دز داشته باشیم و مقدار آبی که اکنون در خط دوم غدیر می آید مد نظر ما نیست بلکه ما به دنبال آن بوده ایم که 10 متر برثانیه ای که در طرح غدیر یک داشتیم در طرح غدیر دو به 20 متر برثانیه تبدیل کنیم که آب شهرها به لحاظ کمی و کیفی اصلاح شود.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه،باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از وضعیت فعلی فاضلاب راضی نیستیم بیان کرد: در سال 1400 و 1401 بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان برای فاضلاب اهواز اعتبار گرفته شد و یکی از مواردی که بیش از بقیه به خود اعتبار اختصاص داد شبکه فاضلاب اهواز و کارون بود که شرایط فعلی مورد رضایت ما نیست و این نارضایتی در پشتیبانی از مدیریت، طرح ها و اعتبارات اثرگذار است.

حسینی ادامه داد: برای شهرستان کارون اعتراض کرده ایم، تذکر کتبی و شفاهی داده ایم اما همین الان هم به تذکر بسنده نمی کنیم و با استاندار و مسئولین وزرات نیرو نشست داشته ایم که وضعیت آب این شهرستان اصلاح شود؛ بایدکارهای اساسی برای آب شرب کوت عبدالله و کارون صورت بگیرد که احداث حداقل یک تصفیه خانه از جمله آن است و موافقت کلی آن نیز گرفته شد، به دنبال اعتبار آن هستیم تا این تصفیه خانه در کوت امیر احداث شود و به کیفیت آب شرب کمک کند، کارهایی که از قبل انجام شده هیچکدام کیفی نیستند .

در سفر رئیس جمهور بر مسئله آب شرب تاکید داشته ایم

وی افزود: در سفر ریاست جمهوی اولین مورد که نماینده ها برآن تاکید داشتند مسئله آب شرب وسه طرح غدیر، فدک و کوثر برای استان بوده است که تمام شهرها و روستاهای استان را دربرمی گیرد .

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی یکی از محورهای اصلی پیگیری اش را ساماندهی تیم های ورزشی در تمامی رشته ها بخصوص فوتبال خواند و اظهار کرد: حفظ سهمیه ما در لیگ برتر ، لیگ دسته یک و  بازی های کشوری از اهداف ما بوده و پشتیبانی هم شده است البته قصوری صورت گرفته که همه آنها را نمی توان یکجا قضاوت کرد.

حسینی در خصوص بر کناری 15 مدیر خوزستانی که در سفر اخیر رئیس جمهور به خوزستان تصمیم گرفته شد بیان کرد: از همان روز اول بنده اعلام کردم این کار منطقی و کارشناسی شده نیست، دولتی که خود سوار برکار است هر مدیری را بخواهد می تواند عوض کند و چه لزومی داد این مسئله را اعلام کند و در بدنه مدیریتی استان تزلزل ایجاد کند

وی در خصوص خروجی سفر رئیس جمهور به خوزستان گفت: قطعا این سفر خروجی دارد، اینها فرصت هایی است که هر استان برای خود از آن بهره می برد زیرا بودجه هایی که در سفر رئیس جمهور تعریف می شود در بودجه سالیانه نیست، همینطور مسیرهایی که برای مصرف بودجه تعیین می شود در جای دیگر وجود ندارد لذا این مسئله به نفع استان است و هرچه پیگیری ما و مسئولین بیشتر باشد می توان سهم بیشتری گرفت.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها