استاندار گلستان اظهار کرد: دریانوردان جمهوری اسلامی با حرکت ۸ ماهه به دور کره زمین و طی ۶۵ هزار کیلومتر پیام صلح و صلابت ایران را به جهان ارسال کردند
استاندار گلستان اظهار کرد: دریانوردان جمهوری اسلامی با حرکت ۸ ماهه به دور کره زمین و طی ۶۵ هزار کیلومتر پیام صلح و صلابت ایران را به جهان ارسال کردند
کد خبر: ۱۴۱۱۱۷۱
نویسنده شبیر دائمی
به گزارش جام جم آنلاین از گرگان دکتر علی محمد زنگانه در آیین تجلیل از ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد:افتخار می کنیم که ۱۸ فرزند گلستان در ناو گروه ۸۶ حضور داشتند و فرمانده ناو بندر مکران ، ناخدا یکم مظلومی نیز یکی از فرزندان عزیز گلستان سرزمین برادری و نگارستان ایران است.
وی افزود: نیروی دریایی در دنیا ویترین یک کشور است که می تواند توانمندی های کشور را در عرصه های مختلف نظامی، سیاسی، علمی و فن آوری به نمایش بگذارد.
استاندار گلستان با اشاره به سختی این سفر گفت: پشت سرگذاشتن ۳ طوفان سهمگین و حضور مقتدرانه در حیاط خلوت استکبار جهانی نشان دهنده اوج صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر زنگانه ادامه داد:ناوشکن دنا کاملا ایرانی است و این موضوع عنصر خودباوری را به نمایش گذاشت و نشان می دهد ما در واقع از جمله «ما می توانیم» عبور کرده ایم و به جمله «ما توانسته ایم» رسیده ایم.
وی تاکید کرد: در این سفر نرم افزارهای بومی با کمترین درجه خطا آزموده شد و خوشبختانه موفقیت آمیز بود.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: دریادلان جمهوری اسلامی در این سفر دیپلماسی دفاعی دریایی کشور را به رخ جهانیان کشیده شد.
وی گفت: در این سفر برای نخستین بار دریانوردی بدون نیاز به ساحل تجربه شد و شاهد نتایج و اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه سلامت بودیم.
به گفته استاندار گلستان، روحیه بالا، اعتماد به نفس، توکل به خدا و توسل به ائمه در این حرکت دیده شد و دریا نوردان عزیز کشور فرهنگ سترگ ایرانی و اسلامی را به نمایش گذاشتند.
دکتر زنگانه یادآور شد:مردان حوزه دیپلماسی می توانند در عرصه حقوقی از تجارب ارزشمند دریانوردان استفاده کنند چرا که چارچوب حقوق بین الملل مانع از شیطنت های شیطان بزرگ در این سفر گردید.
در این مراسم ارتباط تلفنی استاندار گلستان با امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی برقرار شد و دکتر زنگانه از تلاش های دریادلان ارتش تقدیر کرد.
امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این تماس تلفنی گفت: همرزمان من در ناوگروه 86 در مدت طولانی و مسیر طولانی موفق شدند اقیانوس‌پیمایی و پیمایش دور دنیا را تجربه کنند.
وی گفت: در این مسیر نقش خانواده‌ها و حمایت خانواده‌ها بسیار مهم و تاثیرگذار بود که من از تمام وجودم سر تعظیم بر بزرگواری آنها فرود می‌آورم.
وی ادامه داد: ما وظیفه داریم با عملکرد مقتدرانه خود، صلابت، عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی را نشان دهیم و در این مسیر با پیام صلح و دوستی به دور دنیا سفر کردیم و این پیام را به جهان مخابره کردیم.
به گفته فرمانده نیروی دریایی ، دریادلان نیروی دریای اعم از شیعه و سنی با توکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام در مسیر این ماموریت موفق بودند.
دریادار ایرانی تاکید کرد:این اقدام نشان داد هر زمانی که وحدت داشتیم و گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودیم اتفاقات بزرگی را رقم زدیم و ثابت کردیم آنچه تولید کشور خودمان است، در خشن‌ترین اقیانوس‌های دنیا نیز قابل استفاده است.
وی گفت: به طور قطع در این ماموریت اثبات کردیم در حوزه‌هایی همانند تجهیزات، آماد و پشتیبانی، بهداری و علوم پزشکی و درمانی، نظامی، فنی، تکنولوژی و حتی فرهنگی و دینی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.
فرمانده نیروی دریایی اظهار کرد :اقدامات ناوگروه ۸۶ ارتش آنقدر مقتدرانه و هوشمندانه بود که هنوز دشمنان در تعجب و در سوال‌های فراوان قرار دارند و هنوز این سوال‌ها برای آنها بی‌پاسخ است.
دریا دار ایرانی بیان کرد: ما علاوه بر سطح در زیرسطح نیز یگان عملیاتی داشتیم و اقدامات عمیق و دقیق این ماموریت نشان داد جوانان ما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با ایمان، اراده و تلاش و توکل می‌توانند اقدامات بزرگی را عملیاتی کنند.
در این آیین تجلیل ناخدا یکم علی اصغر مظلومی، فرمانده ناو بندر مکران  گفت: تجاربی بسیار گرانبها در این سفر سخت کسب و انتقال داده شد.
وی افزود: هدف ما ارسال پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی برای تمام مردم دنیا بود.
وی تاکید کرد: هدف ما اعلام انزوا گریزی و تحریم ناپذیری مردم عزیز ما بود .
به گفته ناخدا مظلومی تلاش ما اجرای منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی بود که فرمودند: نیروی دریایی بسازید که در شأن ملت ایران باشد
لازم به ذکر است ،این ناوگروه با حرکت ۸ ماهه به دور کره زمین و طی ۶۵ هزار کیلومتر ، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآوردند 
 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها